Hlavní navigace

Pracovní příležitosti v IT, telekomunikacích a nově i informatice ve strojírenství budou zesíleným tématem veletrhů INVEX – DIGITEX 2007

Práce pro prestižní nadnárodní giganty, progresivní české telekomunikační hráče, programování pro výrobce strojírenských technologií nebo pro největší český internetový portál, konkrétní spolupráce na softwarových projektech pro nadnárodní koncerny, setkání s personalisty dodavatele e-businessových řešení nebo využití některé ze čtyřiceti tisíc nabídek serveru Spráce.cz. To jsou jen některá lákadla personalistického projektu Job Fair, který proběhne v rámci doprovodných akcí veletrhů INVEX – DIGITEX 2007. Hlavní novinkou letošního ročníku je zahrnutí nabídky zaměstnání z oblasti informatiky ve strojírenství.

Doba čtení: 2 minuty

Job Fair, jakožto tradiční doprovodná akce veletrhů INVEX a DIGITEX, nabízí kromě samotných nabídek pracovního uplatnění především výjimečnou možnost komunikovat přímo se zástupci špičkových firem v oboru. Návštěvníci se přitom nemusejí zajímat přímo o pracovní uplatnění, ale mohou konzultovat možnosti stáží, školních praxí, využití firemních tréninkových programů nebo třeba možností spolupráce při zpracování svých diplomových prací.

Veletrh Job Fair v sobě koncentruje stále sílící tématiku pracovních příležitostí a kvalifikace pro budoucí uplatnění. Atraktivní IT a telekomunikace navíc v letošním roce doplňujeme o poněkud opomíjenou avšak mimořádně lukrativní nabídku zaměstnání na pozicích informatiků a programátorů u strojírenských společností, říká vedoucí manažer veletrhů INVEX a DIGITEX Petr Ondrášek a dodává, že Součástí celého projektu budou i další akce zaměřené na problematiku rozvoje vzdělané pracovní síly a optimálního profilu absolventa vysokých škol.

Oblast IT je pro většinu zaměstnavatelů zcela klíčová, protože svojí podstatou prochází napříč všemi odvětvími. Bez potřebných IT specialistů nelze fungovat, ať už jde o banku, telekomunikační firmu nebo technologický výrobní závod, dodává Ing. Andrea Tomšů, ředitelka personálního portálu Spráce.cz, na jehož stránkách přední zaměstnavatelé z celé ČR tyto pracovní pozice inzerují. Sami jsme se přesvědčili, že účast na Job Fairu na veletrzích INVEX  – DIGITEX je pro personalisty velmi logickým krokem, protože tím získávají komplexní řešení k oslovení své cílové skupiny v prostředí, kde je její koncentrace zcela ojedinělá.

Veletrhy INVEX – DIGITEX jsou stabilně největším oborovým setkáním v regionu střední Evropy (celkem 104.117 návštěvníků v roce 2006) a unikátním setkáním IT komunity s největší koncentrací IT profesionálů na jediném místě. Díky synergii s franchisingovým projektem (www.bvv.cz/fmp) jsou je také místem největší nabídky příležitostí k novému startu vlastního podnikání. Podle návštěvnického marketingového průzkumu ESF – MU deklarovalo 11,3% návštěvníků jako dílčí cíl své návštěvy veletrhu zájem o novou práci v IT sektoru, což v přepočtu znamená 12 tisíc zájemců o pracovní uplatnění v oboru ICT. Téměř každý třetí návštěvník (28,8%) má vysokoškolské vzdělání, takže podíl vysokoškoláků na veletrzích INVEX – DIGITEX je vysoko nad podílem vysokoškoláků v české populaci (8,9%). „Průměrnému“ návštěvníkovi je 31 let, zpravidla se jedná o muže (85,7%).

Letošní Job Fair proběhne pod obloukem dlouhého křídla pavilonu A2 brněnského výstaviště od úterý 23. do soboty 27. října 2007. Hlavním mediálním partnerem a zároveň organizačním partnerem akce je přední personalistický server Spráce.cz (www.sprace.cz).