Hlavní navigace

Povodně způsobily klientům Kooperativy škody za 105 milionů korun

[Tisková zpráva] Téměř 1500 škod v celkové výši 105 milionů doposud nahlásili klienti Kooperativě v souvislosti s povodněmi, které v předchozích 14 dnech postihly Českou republiku.

Sdílet

Nejvíce škod registrujeme na Moravě, v Moravskoslezském (celkem za 50 milionů Kč)          a Olomouckém (34 milionů Kč) kraji. Nejpostiženějšími okresy jsou Přerov, Frýdek-Místek   a Karviná. Nejčastěji se jedná o škody způsobené vodou na nemovitostech, zejména na rodinných domech. Evidujeme ale také přes 30 zatopených vozidel a několik klientů nám nahlásilo také poškození domu sesuvem půdy.

Několik velkých škod registrujeme také u podnikatelů nebo sportovních a školních zařízení. Například na Přerovsku voda vytopila slévárnu a vznikla škoda za cca 4,5 milionu Kč, škodu 3 milionu korun způsobila povodeň v tenisovém klubu v Hranicích na Moravě a škodu přes 1,5 milionu korun evidujeme na majetku školy v Troubkách.

Největší objem škod nám klienti nahlásili v okrese Přerov. Jedná se o 260 škod v celkové výši 33 milionů Kč. Následuje okres Frýdek-Místek s 370 škodami ve výši 25 milionů Kč       a Karviná s 240 škodami za 13 milionů Kč. Povodně výrazně zasáhly i další moravské okresy, Ostrava-město (6,7 milionu Kč), Vsetín (6,5 milionu Kč) Brno-město (3,5 milonu Kč), Nový Jičín (2,8 milionu Kč) nebo Bruntál (1,4 milionu Kč).  

Pojistné plnění již obdrželo přes 20 % našich klientů, v případě potřeby jim vyplácíme          i zálohu na pojistné plnění.  Škody mohou i nadále hlásit na infolince Kooperativy 841 105 105, on-line na www.koop.cz či na libovolném obchodním místě firmy.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).