Hlavní navigace

Povinné ručení Exkluziv se zvýhodněním pro dobré a zkušené řidiče, širokou pojistnou ochranou a náhradním vozem na 5 dnů zdarma

[Tisková zpráva] Exkluziv, nové povinné ručení Generali, poskytuje nadstandardní limity krytí pro škody na zdraví a majetku ve výši 100 milionů korun. Kromě vysokých limitů plnění škod způsobených provozem pojištěného vozidla jsou součástí pojištění zapůjčení náhradního vozu až na 5 dnů zdarma, úrazové pojištění řidiče, pojištění střetu se zvěří, rozšířené asistenční služby, bezplatný informační servis a 10% bonus Exkluziv, který mohou nad rámec svého vyježděného bonusu získat dobří a zkušení řidiči jezdící bez nehod. Při sjednání povinného ručení v kombinaci s havarijním pojištěním nabízíme klientům možnost zlikvidovat i jimi nezaviněnou škodu.

Sdílet

„Nedodržení povolené rychlosti, nesprávné předjíždění či střet s chodcem mají na území ČR za následek škody, které v řadě případů překročí zákonem stanovený limit krytí z povinného ručení. V zahraničí jsou obdobné škody daleko vyšší, protože se hradí v místních cenách,“ říká Ing. Radek Bureš, vedoucí oddělení pojištění motorových vozidel pojišťovny Generali. „Povinné ručení Exkluziv s nadstandardní pojistnou ochranou je šité na míru všem zkušeným a dobrým řidičům, kteří jsou často na cestách. Vážíme si jejich zodpovědného přístupu a proto jim povinné ručení Exkluziv zvýhodníme o 10% nad rámec vyježděného bonusu,“ dodává Radek Bureš.

Náhradní vůz je v případě nepojízdnosti vozidla v důsledku havárie na území ČR poskytován zdarma prostřednictvím asistenční služby Generali až na dobu 5 dnů, max. však na dobu opravy poškozeného vozidla. Náklady na náhradní vůz se nezapočítávají do limitu stanoveného pro asistenční služby.

Řidič vozidla, které zaviní dopravní nehodu, je jedinou osobou, na kterou se nevztahují náhrady škod na zdraví. Povinné ručení Exkluziv proto pamatuje i na odškodnění řidiče. Úrazové pojištění řidiče s pojistnou částkou 120 000 Kč pro případ trvalé invalidity, 60 000 Kč pro případ smrti a denní odškodné 60 Kč po dobu nezbytně nutnou k léčení vyjmenovaných úrazů je zdarma součástí pojištění.

Každá 20. nehoda nahlášená klienty Generali v loňském roce byla zapříčiněna střetem se zvěří. Jeho pojištění v rámci povinného ručení Exkluziv zahrnuje úhradu nákladů na opravu poškozeného vozidla až do výše 100 tisíc korun, přičemž výplata pojistného plnění nemá vliv na bonus v povinném ručení.  Vzhledem k nízké spoluúčasti jednoho tisíce korun připojištění střetu se zvěří tak využijí i řidiči, kteří mají sjednáno havarijní pojištění. Uplatnění škody do 100 000 Kč z havarijního pojištění by pro ně bylo mnohem méně výhodné. Jednak by se na škodě podíleli vyšší spoluúčastí, která běžně činí minimálně pět tisíc korun, a navíc má výplata pojistného plnění z havarijního pojištění  vliv na vyježděný bonus v tomto pojištění.

Rozšířené asistenční služby ošetřují i takové komplikace jako je vybití akumulátoru, zlomení či ztrátu klíčků, záměnu pohonných hmot a podobně. Ti, kteří cestují často do zahraničí, jistě ocení možnost profesionálního tlumočení či navýšení limitů pro asistenci. Bezplatné poradenství je poskytováno i v případě nezaviněné nehody, uplatnění škody na zdraví, vozidle, apod.

Při sjednání povinného ručení v kombinaci s havarijním pojištěním nabízíme klientům možnost zlikvidovat jimi nezaviněnou škodu z havarijního pojištění (bez vlivu na bonus a bez spoluúčasti klienta) , kterou následně uplatníme na pojišťovně viníka.

Exkluziv – modelové příklady ročního pojistného*

Značka

Obec do 30 tisíc obyvatel

Obec nad 30 tisíc obyvatel

Škoda Fabia 1,2 HTP

2 155 Kč

2 544 Kč

Citroën C3 1,4 HDI

2 738 Kč

3 224 Kč

Toyota Prius 1,8 WT-i HYB

3 030 Kč

3 564 Kč

Ford Mondeo 2,0 TDCi

4 244 Kč

4 876 Kč

* Pojistné je s 50% bonusem a 10 % bonusem Exkluziv a platí pro mimopražský region a osoby nad 30 let s vyježděnými 120 a více měsíci bezeškodného průběhu.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).