Hlavní navigace

Poštovní spořitelna snížila úrokové sazby: neúčelový úvěr již od 8,8 % p.a.

Od září snížila Poštovní spořitelna úrokové sazby neúčelových spotřebitelských úvěrů. Zatímco dříve spořitelna nabízela nejnižší úrokovou sazbu 12,4 %, a to pouze pro jednoleté úvěry, nynější roční úroková sazba začíná od 8,8 % a patří mezi nejnižší na českém trhu. Zároveň sazba účelového úvěru na bydlení, na kterém si lze vypůjčit až 600 000 Kč bez zástavy nemovitosti, činí 6,9 % p.a. a je tak nejnižší na bankovním trhu.

Sdílet

„Cílem Poštovní spořitelny je zpřístupnit úvěry široké veřejnosti. Chceme ke každému klientovi přistupovat individuálně a poskytnout mu takovou službu, kterou právě potřebuje,“ uvádí Jan Slanina z Poštovní spořitelny.

Neúčelový úvěr poskytuje možnost půjčit si až 300 tisíc Kč bez zajištění pro jednu osobu a bez nutnosti sdělení, na co klient peníze použije. Zažádat o něj lze ve finančních centrech Poštovní spořitelny, na všech poštách v ČR nebo na infolince 800 210 210, díky níž si klient může úvěr vyřídit z pohodlí svého domova.

Výhodou neúčelového spotřebitelského úvěru jsou nízké poplatky za poskytnutí a správu úvěrového účtu, stejně jako to, že ho lze po dohodě s bankou kdykoliv předčasně splatit bez poplatků.

Poštovní spořitelna zároveň přistoupila ke snížení úrokových sazeb u hypotečních úvěrů, a to až o 0,3 proc. bodu. Pro klienty to znamená výrazné snížení měsíční splátky. Například v případě hypotečního úvěru ve výši 1,5 milionu korun se splatností 20 let a fixací úroku na 5 let bude měsíční splátka činit 10 141 korun místo původních 10 395 korun. Klient tak ušetří za celou dobu fixace úroku na 5 let 15 240 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).