Hlavní navigace

Portfolio fondů PARVEST se rozšiřuje

Sdílet

Tři další fondy lucemburské investiční společnosti Parvest obdržely registraci od Komise pro cenné papíry. Fondy peněžního trhu PARVEST SHORT TERM DOLLAR, PARVEST SHORT TERM STERLING a PARVEST SHORT TERM CHF získaly během března registraci pro Českou republiku. Tím se nabídka Parvestu rozšířila o nejkonzerva­tivnější třídu aktiv „peněžní fondy“. Tyto fondy totiž dosahují nejnižší úrovně rizika, protože investují do krátkodobých dluhopisů a instrumentů peněžního trhu denominovaných v dané měně, které se vyznačují vysokou likviditou a vysokou kreditibilitou emitentů.

Parvest Short Term představují zajímavou alternativu k cizoměnovým bankovním vkladům v daných měnách (USD, GBP, CHF), kdy mohou dosáhnout vyššího výnosu díky tomu, že jde o přímý vstup na peněžní trh. Cílem správy těchto fondů je dosažení stabilní míry výnosu blížící se měrám výnosu daných peněžních trhů (USA, Velká Británie, Švýcarsko). Doporučená doba investice je tři měsíce. Jako benchmark se užívá tříměsíční LIBOR (USD, GBP nebo CHF) – 0,125 %. Fondy jsou ohodnoceny třemi hvězdičkami S&P Micropal Star ranking.

Pro klienty, kteří touží investovat bezpečně a výnosně do zahraničních fondů, se tu otevírají další možnosti. Bližší informace obdržíte v BNP Paribas – Reprezentační kanceláři na telefonu 24 82 65 16.

(26. BŘEZNA 2002 – BNP Paribas – Reprezentační kancelář Praha)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).