Hlavní navigace

Pojišťovně ČS vzrostl meziročně objem předepsaného pojistného o téměř 55 % na 3,15 mld. Kč

Pojišťovna České spořitelny zaznamenala v prvním pololetí letošního roku meziroční nárůst předepsaného pojistného ve výši 54,9 %. V absolutní výši dosáhl objem pojistného 3,15 mld. Kč. Z toho bylo přes 81 % realizováno prostřednictvím pobočkové a externí sítě České spořitelny, v absolutním vyjádření více než 2,56 mld. Kč. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej životního pojištění prostřednictvím těchto distribučních kanálů o 69 %.

Sdílet

„Uvedené výsledky potvrzují přední pozici Pojišťovny České spořitelny na trhu životního pojištění. Pro další posílení této pozice v letošním roce rozšiřujeme nabídku našich produktů o velmi atraktivní produkt na bázi investičního pojištění a vylepšíme náš hlavní produkt pojištění FLEXI tak, aby bylo pro klienty ještě více flexibilnější a odpovídalo jejich požadavkům na moderní životní pojištění,“ komentuje výsledky Petr Zapletal, předseda představenstva a generální ředitel Pojišťovny České spořitelny.

Pojišťovna České spořitelny, která se od roku 2004 specializuje výhradně na prodej životního pojištění, zaznamenala také nárůst tržního podílu na trhu životního pojištění. Tento podíl dosáhl k 31. březnu letošního roku 12,1 % , což je o téměř 4 % více než ve stejném období loňského roku. Pojišťovna České spořitelny tak zaujímá 3. místo na trhu životního pojištění a vývoj v prvním pololetí letošního roku signalizuje možnost dalšího růstu tržního podílu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).