Hlavní navigace

Předepsané pojistné Vienna Insurance Group přesáhlo loni šest miliard eur

Největší rakouská pojišťovací skupina ve střední a východní Evropě Vienna Insurance Group, jejíž součástí na českém trhu je Kooperativa a Česká podnikatelská pojišťovna, dosáhla podle předběžných výsledků loni 6,12 miliardy eur předepsaného pojistného.

Sdílet

„Velkou hnací silou meziročního růstu skupiny o 17 procent v loňském roce byly společnosti koncernu ve střední a východní Evropě. Vzhledem k vynikajícímu vývoji obchodu v uplynulém roce se nám podařilo zvýšit zisk koncernu (před zdaněním, konsolidovaný výsledek) z 240 mil. eur v roce 2005 na 315 až 320 mil. eur v roce 2006 – a to přesto, že tento rok byl poznamenán velkými škodami v důsledku záplav a tíhy sněhu,“ uvedl na dnešní tiskové konferenci ve vídni generální ředitel skupiny VIG Günter Geyer s tím, že za rok 2006 předpokládá zvýšení dividendy z 66 centů v roce 2005 na 80 centů na akcii.

Předseda dozorčí rady Kooperativy dále konstatoval, že objem pojistného skupiny na domácím trhu v Rakousku činil v roce 2006 3,57 mld. eur. To v porovnání s uplynulým rokem odpovídá nárůstu ve výši 7,8 procenta. V oblasti neživotního pojištění stoupl objem pojistného o 4,5 procenta na 1,45 mld. Eur a v životním pojištění dosáhlo pojistné 1,82 mld. eur, což znamená dvoumístný nárůst pojistného ve výši 11,4 procenta. Objem pojistného v nemocenském pojištění dosáhl 298,31 mil. eur, a stoupl tak o 3,1 procenta. Společnosti skupiny v zemích CEE se projevují i nadále jako silný hnací motor. V roce 2006 dosáhly objemu pojistného ve výši 2,31 mld. eur. Přispěly tak výrazným meziročním nárůstem ve výši 40,8 procenta velkou měrou k dobrému výsledku skupiny.

V neživotním pojištění bylo přijato pojistné ve výši 1,67 mld. eur. To odpovídá růstu pojistného ve výši 36,9 procenta. Podíl zemí střední a východní Evropy na pojistném skupiny činil loni v oblasti neživotního pojištění a úrazu poprvé více než polovinu (52,4 procenta). Vysoké přírůstky zaznamenaly společnosti CEE rovněž v oblasti životního pojištění, a to celkem meziročně o více než polovinu na celkových 639,43 mil. eur. Přibližně jedna čtvrtina (24,2 procenta) pojistného skupiny v životním pojištění byla tak realizována na trzích CEE.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).