Hlavní navigace

Platební karty s osobním kouzlem

Visa International poskytuje členským bankám technologie pro personalizaci platebních karet.

Sdílet

Praha, 16. června 2003 – Visa International oznámila, že uzavřela strategické partnerství se společnosti Serverside Graphics Ltd., které umožní členským bankám asociace Visa nabízet platební karty individuálně upravené podle požadavků klienta. Jakmile banky provedou implementaci nabízené technologie, budou mít držitelé karet možnost umístit své vlastních fotografie či obrázky na personalizované kreditní, debetní, předplacené nebo dárkové karty – od rodinných fotek přes fotografie domácích zvířat až po kresby vlastních dětí.

Tento program umožní finančním institucím sdruženým v asociaci Visa nabídnout klientům zajímavou službu, díky které získají platební karty větší osobitost, uvedl Miloslav Kozler, manažer pro Českou republiku asociace Visa International. Možnost personalizace je důležitá zejména pro mladší generaci, která je na podobný komfort zvyklá u mobilních telefonů a jiných elektronických zařízení.

Nová technologie používá software a služby vyvinuté společností Serverside Graphics. Tento program bude držitelům karet dostupný snadným, ale zároveň bezpečným způsobem na webové stránce jejich banky. Každý, kdo o to bude mít zájem, si může sám navrhnout design své karty, uvedl Kozler.

Webový editor společnosti Serverside provede žadatele o novou kartu celým procesem – obrázek se nahraje na internet a vloží do přednastavené šablony. Po ověření, zda je obrázek přijatelný, je vytištěn na platební kartu a ta je pak odeslána držiteli. Zabezpečený systém nevyžaduje vkládání žádných osobních dat.

Prostřednictvím členských bank asociace Visa budeme moci nabídnout kvalitní produkty držitelům karet po celém světě, prohlásil generální ředitel Serverside Graphics. Exkluzivní smlouva s Visa International představuje pro Serverside Graphics významný krok vpřed, neboť zdůrazňuje význam této platformy a potenciál pro osobní úpravu karet.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).