Hlavní navigace

Pioneer Investments vstupuje na portugalský trh

Počáteční nabídka obsahuje osm podfondů Pioneer Funds určených k prodeji v bankovní síti Banco Best.

Sdílet

Madrid/Dublin, červenec 2005: Finanční skupina Pioneer Investments oznámila registraci osmi podfondů ze svého lucemburského portfolia na portugalském trhu. Pioneer Investments uzavřel smlouvu o prodeji svých osmi podfondů portugalským zákazníkům s bankovní sítí Banco Best, jednou z čelních bankovních institucí na portugalském trhu, která je součástí tamější třetí největší banky – bankovní skupiny Banco Espírito Santo.

Portugalská komise pro trh s cennými papíry CMVM (Portuguese Securities Market Commission) zaregistrovala následující fondy: Pioneer Funds – Euro Bond, Pioneer Funds – Euro Corporate Bond, Pioneer Funds – Euro Strategic Bond, Pioneer Funds – Global High Yield, Pioneer Funds – Strategic Income, Pioneer Funds – Top European Players, Pioneer Funds – U.S. High Yield Corporate Bond a Pioneer Funds – U.S. Mid Cap Value.

Portugalskou iniciativu vysoce oceňuje Sandro Pierri odpovědný za řízení jihoevropských operací skupiny Pioneer Investments na území Itálie, Španělska a Řecka. Portugalská iniciativa je sice nová, avšak smlouva s Banco Best staví na 77 letech těsné spolupráce finanční skupiny s distribučními partnery a na vytváření vysoce kvalitních investičních řešení pro její klienty.

Skupina Pioneer Investments vstoupila na španělský trh před necelými čtyřmi roky a už teď patří mezi největší zahraniční hráče na trhu, komentoval Jose Castellano, ředitel prodeje a distribuce na iberských trzích. V Portugalsku budeme postupovat podle obdobné strategie jako ve Španělsku, kde jsme vybudovali úspěšný podnik prostřednictvím silných partnerských vztahů s vybraným počtem institucionálních i maloobchodních finančních organizací. Jsem si jistý, že díky přednostem nabízených produktů a odpovědnosti při poskytování služeb zaznamenáme podobný úspěch i v Portugalsku, kde se chystáme dosáhnout význačného postavení v následujících pěti letech.

Iberská oblast má rozhodující význam pro naši mezinárodní strategii a Portugalsko je dalším vývojovým stupněm, který přirozeně navazuje na náš úspěch ve Španělsku, uvedl Matteo Perruccio, ředitel celosvětového prodeje a distribuce. Tohoto úspěchu jsme dosáhli díky závazku spolupracovat s kvalitními distributory a poskytovat jim nejlepší služby i výkon ve své třídě. Pět let po vytvoření mezinárodní divize nadále rozšiřujeme sféru působení a velmi rychlým tempem zvyšujeme množství spravovaných aktiv. Prokázali jsme, že dokážeme vstoupit na nový trh a brzy na něm převzít význačnou úlohu. Věřím, že nás totéž čeká i v Portugalsku.

Společnost se chystá registrovat další podfondy a pracovat na vytvoření několika dalších partnerských vztahů s finančními institucemi v oblasti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).