Hlavní navigace

Penzijní fondy ČSOB významně posílily postavení na trhu

ČSOB Penzijní fond Progres dosáhl v loňském roce mezi jedenácti penzijními fondy největšího růstu tržního podílu v počtu klientů. Potvrdily to nedávno zveřejněné ekonomické výsledky penzijních fondů za rok 2005. Tržní podíl ČSOB PF Progres vzrostl meziročně o 1,67 %, což je o téměř procentní bod víc než dosáhl druhý nejlepší fond. Podíl obou penzijních fondů ČSOB, Penzijního fondu Progres a Penzijního fondu Stabilita, v počtu klientů vzrostl meziročně o 1,22 %, čímž se jejich podíl zvýšil na 12,5 %. Objem klientských aktiv ČSOB PF meziročně vzrostl o více než 23 %.

Sdílet

Progres za rok 2005 také téměř zdvojnásobil zisk po zdanění, který činí 39,6 milionu Kč (v r. 2004 to bylo 24,3 milionu). Zisk po zdanění ČSOB PF Stabilita v loňském roce dosáhl 405,3 milionů Kč. „Nárůstu zisku dosáhl Penzijní fond Progres především díky mimořádnému růstu spravovaných aktiv a také díky vysokým kapitálovým výnosům souvisejících s příznivým vývojem na akciovém trhu,“ komentoval výsledek Petr Beneš, odpovědný za řízení penzijních fondů ve Skupině ČSOB.

ČSOB PF Progres si vylepšil postavení na trhu díky rekordnímu nárůstu počtu klientů. Ten meziročně vzrostl téměř 2,5 násobně (o 246,56 %). K zájmu o ČSOB PF Progres výrazně přispělo i dlouhodobě vynikající zhodnocení, které bylo v posledních šesti letech vůbec nejvyšší na trhu.

V počtu nových účastníků penzijního připojištění se ČSOB PF dostaly hned na 2. místo mezi ostatními penzijními fondy v České republice. „V loňském roce se projevilo rozšíření naší distribuční sítě. Počet míst, kde mohou klienti uzavřít penzijní připojištění, se rozrostl o obchodní zástupce ČMSS, což se v našich výsledcích velmi významně projevilo,“ doplňuje Kateřina Štěrbová, odpovědná za obchod a marketing ČSOB PF. Na konci roku 2005 se skupina ČSOB rozrostla o ČSOB Hornický penzijní fond s téměř 20 tisíci klienty, který se stal zatím sesterskou společností dosavadním dvěma ČSOB penzijním fondům.

ČSOB Penzijní fond Progres je se svou dynamickou investiční strategií zaměřen spíše na mladší klienty s předpokládanou delší dobou spoření. V portfoliu fondu jsou více zastoupeny akcie a zahraniční dluhopisy. V roce 2004 dosáhl nejvyššího zhodnocení na trhu ve výši 5,3 %. ČSOB Penzijní fond Stabilita zachovává konzervativní investiční strategii postavenou především na investování do cenných papírů s pevným výnosem. V roce 2004 dosáhl třetího nejvyššího zhodnocení na trhu ve výši 4,3 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).