Hlavní navigace

Penzijní fond České spořitelny meziročně zvýšil zisk o 76 % na 807 mil. Kč

[Tisková zpráva] Penzijní fond České spořitelny, který je druhým největším penzijním fondem v České republice, dosáhl v roce 2010 čistého zisku 807 mil. Kč, což představuje nárůst o 76 % oproti předchozímu roku.

Sdílet

-    V roce 2010 dosáhl Penzijní fond ČS čistého zisku 807 mil. Kč, o 76 % více než v roce 2009

-    Počet klientů Penzijního fondu ČS se zvýšil o 74 tis. na téměř 908 tis.

-    Celkový objem majetku na osobních účtech klientů narostl o 8,7 % na více než 35 mld. Kč

Penzijní fond České spořitelny, který je druhým největším penzijním fondem v České republice, dosáhl v roce 2010 čistého zisku 807 mil. Kč, což představuje nárůst o 76 % oproti předchozímu roku. Výši připsaného zhodnocení oznámí fond po valné hromadě na konci května 2011

„Růst zisku, za kterým stojí dlouhodobě dobře zvolená investiční strategie a pozitivní vývoj na finančních trzích, je příslibem příznivého zhodnocení finančních prostředků našich klientů,“ uvedl Aleš Poklop, předseda představenstva a generální ředitel Penzijního fondu ČS. „Z obchodního hlediska nás těší zájem o penzijní připojištění, který odráží potřebu klientů vytvořit si rezervu pro finanční nezávislost v důchodovém věku,“ dodal Aleš Poklop.

Počet klientů Penzijního fondu ČS v roce 2010 rostl o 74 tis. a dosáhl téměř 908 tis. Toto navýšení představuje 59 % růstu celého trhu penzijního připojištění. Celkový objem majetku na osobních účtech klientů činil na konci roku 2010 více než 35 mld. Kč, což představuje meziroční nárůst o 8,7 %.

Na dosažení obchodních výsledků se podílela především rozsáhlá prodejní síť, která zahrnuje všechny pobočky České spořitelny a její externí prodejní síť, jejíž součástí jsou i Partner České spořitelny a Kooperativa pojišťovna. Výsledky pozitivně ovlivnil i další rozvoj spolupráce s více než 10 800 přispí­vajícími zaměstnavateli.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).