Hlavní navigace

Penzijní fond České pojišťovny v nejlepší trojici penzijních fondů na českém trhu

Penzijní fond České pojišťovny (PFČP) se umístil v soutěži Fincentrum Banka roku 2009 v kategorii „penzijní fond“ jako druhý. Potvrdil tak svou pevnou pozici na českém trhu a zároveň se stal nejúspěšnějším penzijním fondem v hodnocení pěti ročníků soutěže Banka roku.

Sdílet

Jsme dlouhodobě nejúspěšnějším penzijním fondem, neboť jsme v posledních pěti ročnících soutěže třikrát zvítězili a dvakrát nám patřilo druhé místo, rekapituloval Libor Pergl, ředitel pro obchod a marketing Penzijního fondu České pojišťovny. Umístění PFČP mezi třemi nejlepšími dokazuje, že již téměř 1,2 milionu penzijně připojištěných osob vložilo do našich rukou svou důvěru oprávněně, doplnil Libor Pergl.

Penzijní fond České pojišťovny spravuje aktiva o celkovém objemu 49 miliard korun, což je o poznání více než jeho přímí konkurenti. Lídr na trhu penzijního připojištění opět dokazuje, že konzervativní investiční strategie se v době ekonomické nejistoty ukázala jako krok správným směrem. Vysloužila si přívětivé přijetí u porotců soutěže, stejně jako u zákazníků PFČP.

Napřesrok se Penzijní fond České pojišťovny opět zúčastní klání o penzijní fond roku. Libor Pergl věří, že se PFČP podaří opět dostat do trojice nejlepších: V PFČP zavádíme nové služby a opatření, která podstatně prohloubí náskok našeho fondu před ostatními hráči na trhu. Nebál bych se pomýšlet na vítězství v příštím ročníku soutěže.

Obdobný úspěch zaznamenala i mateřská společnost Česká pojišťovna, která získala v letošním ročníku druhé místo v kategorii Pojišťovna roku. V posledních šesti letech trvání soutěže je tak nejlépe hodnocenou pojišťovnou, má čtyři vítězství a dvě stříbrné pozice.

Soutěž Banka roku, která hodnotí výkonnost a důvěryhodnost finančních a bankovních produktů na českém trhu, probíhá již od roku 2002. Padesát odborníků z korporátní, akademické, politické, bankovní a finanční sféry hodnotí kvalitu nominovaných finančních služeb. Soutěž tak pomáhá zákazníkům zlepšit jejich orientaci ve finančních službách.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).