Hlavní navigace

Peněžní a obligační ING fondy získaly špičkové ratingové hodnocení!

Vynikající ocenění získaly na začátku letošního roku konzervativní fondy ING Investment Management. ING Slovenský fond peněžního trhu, distribuovaný i v Česku obdržel od agentury Morningstar nejvyšší možný rating na úrovni pěti hvězdiček. ING Český fond obligací potom posílil na vynikající 4 hvězdičky. V obou případech jde o dlouhodobé hodnocení.

Sdílet

„Takovouto úrovní ratingu, tedy čtyřmi či pěti hvězdičkami, disponuje celosvětově jen malá část fondů. Je skvělé, že se do této prestižní skupiny pravidelně dostávají i naše produkty spravované z České republiky. Špičkové hodnocení peněžních a obligačních titulů je důležité zvláště nyní, kdy turbulence na akciovém trhu zvyšují potřebu diverzifikace investic i do konzervativních nástrojů,“ řekl ředitel distribuce fondů ING Investment Management Miloš Filip.

Agentura uděluje nejvyšší rating 5 hvězdiček jen desetině fondů, které ve své kategorii překonávají trh. Při hodnocení posuzuje nejen jejich výkonnost, ale také například náklady či riziko portfolia. Špičkové hodnocení nelze získat bez vysoké kvality ve všech těchto ukazatelích.

„Od začátku roku pozorujeme rostoucí zájem investorů nakupovat peněžní a dluhopisové fondy. Při úrokových sazbách České národní banky na úrovni 3,75% a Národní banky Slovenska 4,25% dnes představují více než zajímavou alternativu k peněžním účtům. Navíc existuje reálná vyhlídka na revalvaci slovenské koruny, která by slovenskou měnu mohla posunout k ještě silnějším úrovním. To by samozřejmě bylo výhodné pro české investory ve slovenské koruně,“ uvedl portfolio manažer Martin Šopejstal. Čistý očekávaný výnos ING Českého fondu peněžního trhu může v letošním roce dosáhnout výše 2,80 % a ING Slovenský fond peněžního trhu může přinést výnos 3.40 %. Podobně ING Český fond obligací může letos dosáhnout výnosu 4,10 % a jeho slovenský protějšek 4,35 %.

ING Investment Management dnes nabízí na českém a slovenském trhu celkem 49 fondů. Z toho je 36 akciových, osm dluhopisových, tři fondy peněžního trhu a dva s ochranou kapitálu. Akciové tituly pokrývají všechna teritoria a obory lidské činnosti od defenzivnějších, zaměřených třeba na farmacii, až po fondy s aktuálně vysokým růstovým potenciálem (např. energetika, materiály, Nová Asie, Latinská Amerika, Velká Čína a další).

Významný americký nezávislý server TheStreet.com na podzim roku 2007 zařadil společnost mezi pět nejlepších fondových správců na světě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).