Hlavní navigace

Pavel Chmelík se stal předsedou představenstva společnosti Victoria Volksbanken

[Tisková zpráva] Od května letošního roku došlo ke změnám v představenstvu i dozorčí radě pojišťovny Victoria Volksbanken a.s. Novým předsedou představenstva se stal dvaačtyřicetiletý Pavel Chmelík, do té doby člen tohoto orgánu. Vystřídal Karla Vosatku, který je nově předsedou dozorčí rady společnosti.

Sdílet

Nové složení představenstva:

  • Pavel Chmelík – předseda
  • Kurt Rössler – místopředseda
  • Jana Jenšová – členka

Nové složení dozorčí rady:

  • Karl Vosatka – předseda – zastupuje Ergo Austria
  • Wolfgang Perdich – člen – zastupuje ÖVAG 
  • Thomas Schöllkopf – člen – zastupuje Ergo International

Představení nového předsedy představenstva:

Dr. Ing. Pavel Chmelík vystudoval v roce 1993 Západočeskou Univerzitu, fakultu strojní. V roce 1997 dokončil postgraduální doktorandské studium. Od června 2007 je členem představenstva Victoria Volksbanken a má na starosti obchod a marketing. Dříve působil ve společnostech Siemens AG v Německu, v Generali pojišťovně a Raiffeisen stavební spořitelně. Mezi jeho zájmy patří potápění, rybolov a sport všeho druhu. Pavel Chmelík je spoluautorem dvou patentů v oblasti strojírenství. Je svobodný a bezdětný.

„Tyto změny vnímáme jako ohodnocení dobré práce všech zaměstnankyň, zaměstnanců a spolupracovníků společnosti a jsou jasným signálem, že se naše firma vyvíjí správným směrem a podle představ našich akcionářů,“ komentuje své jmenování předseda představenstva Pavel Chmelík.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).