Hlavní navigace

Objem obchodů na Volném trhu RM-S se ztrojnásobil

Komentář k vývoji na Volném trhu RM-S v týdnu od 8.8. do 12.8.2005

Sdílet

Nově otevřený Volný trhu RM-S se setkal se zájmem investorů i v druhém týdnu své existence a o jeho rostoucí oblibě svědčí více než trojnásobný vzrůst objemu obchodů.

Akcie Mittal Steel Ostrava (dříve ISPAT Nová huť), které v minulém týdnu posílily o více než 40 % tentokrát prošly korekcí ceny na hodnotu 2 224 Kč. Tento pokles představuje týdenní oslabení o 5,2 %. Na Volném trhu RM-S se od počátku srpna zobchodovaly akcie v objemu 25 mil. Kč.

Zajímavý vývoj lze sledovat u akcií OKD, kde ačkoliv čeká drobné akcionáře na základě rozhodnutí majoritního vlastníka „vyvlastnění“ jejich akcií, tak se přesto aktivně obchoduje. Volný trh RM-S tedy pro nemalou část z drobných akcionářů představuje příležitost jak rychleji získat peníze za své akcie a prodávají zde akcie aniž by čekali na faktickou realizaci vyvlastnění.

Nejmenší objemy obchodů dosahují akcie Metrostavu jejichž cena se od počátku měsíce ustálila na hladině 494,90 Kč, naopak úspěšné hospodaření České spořitelny vede k posilování jejich akcií, které zpevnily v průběhu týdne o 26 % na cenu 814,10 Kč za akcii.

Příležitostí v tomto týdnu byla v investicích do akcií Vítkovic, jejichž cena se „vyšplhala“ na hodnotu 129,20 Kč, to představuje 60 % týdenní nárůst ceny.

Jiří Vodička
RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).