Hlavní navigace

Obchodní obrat Factoringu České spořitelny dosáhl loni téměř 32 mld. Kč

Obchodní obrat Factoringu ČS v roce 2007 činil celkově 31,8 mld. Kč, meziročně tak ve srovnání s rokem 2006 vzrostl o 6 %. Factoringové operace, tedy tuzemský, externí a importní factoring se na výsledku podílely téměř 27 mld. Kč. Největší meziroční nárůst za stejné sledované období zaznamenal mezinárodní (exportní a importní) factoring a to téměř o 1 mld. Kč.

Sdílet

„V souvislosti s daňovou reformou se předpokládá další dynamika růstu zájmu o factoringové financování. Nebudou se na ně totiž vztahovat daňovou reformou nově zavedené podmínky nízké kapitalizace, u které nelze daňově uznat určité druhy úrokových nákladů společností s nízkým objemem vlastního kapitálu,“ uvedl Karel Machytka, nový člen představenstva a náměstek generálního ředitele pro obchod Factoringu České spořitelny.

Ve Factoringu České spořitelny došlo od 1. února 2008 k personální změně v představenstvu společnosti. Novým třetím členem představenstva a náměstkem generálního ředitele pro obchod byl jmenovaný Karel Machytka, který se bude starat především o další růst factoringových obchodů a posilování spolupráce s mateřskou bankou.

Karel Machytka vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze. V letech 1995 až 2000 byl ředitelem marketingu a podpory obchodu v Girocredit Banka Praha, resp. Erste Bank Sparkassen CR. Od roku 2000 vedl sponzoring České spořitelny a v lednu 2002 se stal předsedou správní rady Nadace České spořitelny. Od roku 2005 do současnosti působil ve společnosti Leasing České spořitelny na pozici člena představenstva a vrchního obchodního ředitele pro korporátní klienty.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).