Hlavní navigace

O nájem v bývalých pobočkách nebyl žádný zájem

V pondělí 24. listopadu byla ukončena veřejná obchodní soutěž, ve které bylo zařazeno celkem 29 bývalých pracovišť banky v rámci celé České republiky. Z tohoto počtu ve 23 místech byla Union banka v nájmu prostor a majitelé budov souhlasili s přechodem práv na jiný subjekt. „Nenašel se ani jeden zájemce, a to ani na movité věci ze šesti poboček, kde se bance nepodařilo získat souhlas vlastníků k prodeji užívacích práv,“ uvedl tiskový mluvčí banky Robert Korselt. Protože nikdo neprojevil zájem, bude síť obchodních míst zlikvidována a vybavení svezeno do centrálního skladu v Ostravě a později nabídnuto k prodeji.

Sdílet

Vyhlášení veřejné obchodní soutěže bylo zveřejněno v Hospodářských novinách a na internetových stránkách banky. Navíc byly podkladové materiály zaslány všem bankovním institucím a pojišťovnám, které působí na českém trhu.

S rušením poboček má banka další starost – a to s bezpečnostními schránkami, jejichž obsah si klienti nevyzvedli. Žádnou reakci nemáme asi u stovky klientů a to i přes skutečnost, že výzvy jim byly třikrát zaslány na kontaktní adresy, sdělil dnes Korselt a pokračoval: Na jedné moravské pobočce se podařilo pracovnicím banky dohledat klienta, který se odstěhoval do Zlína a na bezpečnostní schránku zapomenul. Jejich „detektivní práce“ byla úspěšná a klient si velmi rád uschované věci v hodnotě přibližně 200 tisíc korun vyzvednul.

Protože se velmi rychle blíží čas likvidace poboček, byly v minulých dnech za účasti notáře schránky s nevyzvednutým obsahem komisionálně otevřeny. Řada schránek byla prázdných, některé obsahovaly jen dokumenty k bezpečnostní schránce či výpisy z účtů. V několika schránkách byl nalezen velmi zajímavý a cenný obsah. Například na pobočce v jižních Čechách bylo ve schránce uschováno několik tisíc švýcarských franků, jinde to byly libanonské bankovky, řekl mluvčí. Nejcennější objev byl však v hlavním městě, kde jediná bezpečnostní schránka skrývala malý poklad. Šperky ze žlutého kovu a další starožitnosti v hodnotě přibližně 5 miliónů korun. Věci jsou prozatím v úschově v trezorech ústředí banky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).