Hlavní navigace

Novým guvernérem České národní banky bude Miroslav Singer

[Tisková zpráva] Dosavadní viceguvernér Miroslav Singer jmenován guvernérem ČNB na šestileté funkční období od 1. července 2010.

Sdílet

Novým guvernérem České národní banky se stane její dosavadní viceguvernér Miroslav Singer. V této funkci nahradí od 1. července 2010 Zdeňka Tůmu, který se nejvyššího postu v centrální bance vzdal k 30. červnu 2010.

Prezident republiky Václav Klaus dnes, v pátek 18. června 2010, na Pražském hradě jmenoval 42letého ekonoma Miroslava Singera do funkce na šestileté funkční období.

Po Josefu Tošovském a Zdeňku Tůmovi se Miroslav Singer stane třetím guvernérem České národní banky od jejího vzniku v roce 1993.

Miroslav Singer byl členem bankovní rady České národní banky a jejím viceguvernérem od 13. února 2005. K 30. červnu 2010 se funkce vzdal, a nedokončí tak první, šestiletý mandát.

Od počátku roku 2007 dohlíží Miroslav Singer z pozice viceguvernéra na činnost sekcí zajišťujících regulaci a analýzy finančního trhu, licenční a sankční řízení a dohled nad finančním trhem.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).