Hlavní navigace

Nový úvěr od Raiffeisenbank rozšíří možnosti pořízení bydlení

Raiffeisenbank a eBanka od dnešního dne nabízejí nový úvěrový produkt Účelová půjčka na bydlení určený zejména pro investice do bydlení. V ostatních variantách lze nový úvěr použít i na financování vzdělání či zdravotní péče.

Sdílet

Raiffeisenbank a.s. a eBanka, a.s. ode dneška nabízejí nový úvěr Účelová půjčka na bydlení. „Klienti nyní mohou za výhodnějších podmínek získat půjčku, která je určena především na bydlení. Možné je také použití i na zdravotní péči či vzdělání,“ uvedla vedoucí spotřebitelského financování Martina Šedová. „Díky až desetileté splatnosti, do které lze splácení rozložit, je půjčka pro klienty dostupnější než běžné neúčelové hotovostní úvěry. Klienti tak mohou získat vyšší úvěr, a to navíc s nižší úrokovou sazbou,“ dodala.

Půjčku na bydlení budou obě banky poskytovat do výše dvou milionů korun, s úrokovou sazbou od 6,8 procenta. Úvěr lze použít prakticky na jakékoli investice do nemovitosti nebo bydlení. „Výrazně se tím zvýší možnosti financování koupě družstevního bytu pro klienty, kteří nemají jinou nemovitost do zástavy a nemohou tedy využít hypoteční úvěr,“ dodala Martina Šedová. Kromě investice na pořízení bydlení bude možné Půjčku na bydlení použít i na vybavení domácnosti a nákup spotřebních předmětů, např. domácích spotřebičů či zahradní techniky.

Variantou této půjčky bude i účelový úvěr určený na investice do zdravotní péče či vzdělání. Půjčka na zdravotní péči umožní financovat např. lázeňské pobyty či plastické operace, ale i pořízení zdravotnických předmětů a pomůcek pro osobní potřeby. Půjčka na vzdělání bude určena na zaplacení studia na vysoké škole, MBA, jazykových kurzů či zahraničních studií. Tyto úvěry budou poskytnuty maximálně do výše jednoho milionu korun.

Obě varianty úvěru lze poskytnout bez zajištění (u bydlení do jednoho milionu Kč), splatnost úvěrů bude maximálně 10 let. Předčasné splacení úvěru je zdarma. Stejně jako u Rychlé půjčky Raiffeisenbank si klient k úvěru nemusí zakládat běžný účet a získává zdarma pojištění úvěru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).