Hlavní navigace

Nový pojistný program Spektrum – pojištění na celý život

ČSOB Pojišťovna zavedla na trh nové univerzální životní pojištění SPEKTRUM, které lze kdykoli variabilně nastavit tak, aby v každé části životního cyklu od 14 do 65 let odpovídalo momentální situaci pojištěného. SPEKTRUM zahrnuje pojištění všech závažných životních rizik a současně umožňuje i zhodnocení finančních prostředků, a to zejména formou mimořádného pojistného.

Sdílet

Pojištění SPEKTRUM patří mezi pojištění zvaná Universal Life, která na rozdíl od běžných kapitálových životních pojištění umožňují klientovi už na začátku pojištění poskládat si do svého individuálního programu jen taková pojištění, která považuje pro sebe za užitečná. V průběhu pojištění pak lze skladbu pojištěných rizik dále měnit podle nově vzniklých potřeb a přání klienta – doplňovat nová rizika, měnit jejich parametry nebo je i zrušit.

Pojištění tak žije s klientem, kterému díky snadnému sjednávání změn vystačí jediná pojistná smlouva na celý život. SPEKTRUM navíc zajišťuje vyšší zhodnocení než běžné bankovní vklady, uvedl člen představenstva ČSOB Pojišťovny Karel Svoboda.

Spořicí složka pojištění je totiž u programu SPEKTRUM po celou dobu jeho trvání zhodnocována současně nejvyšší možnou garantovanou úrokovou mírou 2,4 procenta ročně, k níž jsou navíc klientům každoročně připisovány podíly na zisku. Základem programu SPEKTRUM je vždy pojištění na dožití se určitého věku: při dosažení sjednané věkové hranice – ČSOB Pojišťovna v tomto případě vyplatí naspořenou částku zvýšenou o podíly na zisku. Dále si lze do programu SPEKTRUM vybrat pojištění prakticky všech životních rizik – pojištění pro případ smrti, vážné choroby, plné invalidity, smrti následkem úrazu, trvalých následků úrazu nebo léčení úrazu.

Program SPEKTRUM byl zaveden na trh počátkem března a už první výsledky prodeje naznačují, že si u klientů získává oblibu: jen za první měsíc prodeje si klienti sjednali těchto pojištění více než tisíc.

Hlavní výhody pojištění SPEKTRUM

  • pojištění všech závažných životních rizik a výhodné spoření současně
  • rozsah a složení pojištění lze měnit
  • bezpečné zhodnocení spořicí složky pojištění nad úrovní termínovaných vkladů, a to nejméně ve výši garantovaných 2,4 % ročně po celou dobu trvání pojištění
  • připisování podílů na zisku nad rámec garantovaného zhodnocení
  • možnost mimořádných vkladů formou mimořádného pojistného
  • možnost výběrů ze spořicí složky již v průběhu pojištění
  • při nenadálé životní situaci lze placení pojistného dočasně přerušit
  • lze si snížit základ daně z příjmu až o 12 000 Kč ročně
  • k základnímu pojištění není třeba vyplňovat dotazník o zdravotním stavu

Modelový příklad pojištění SPEKTRUM

Muž ve věku 30 let zaměstnaný jako obchodní referent si uzavře pojistnou smlouvu programu SPEKTRUM do 60 let s pojištěním pro případ smrti v doplňkové variantě D na pojistnou částku 300 000 Kč, pro případ smrti následkem úrazu na pojistnou částku 1 000 000 Kč a pro případ plné invalidity následkem úrazu na pojistnou částku 500 000 Kč. I na takto nadstandardní pojištění mu postačí minimální měsíční pojistné ve výši 500 Kč. V tomto případě je pojištění namodelováno jako výrazně rizikové, přesto bude mít klient v kapitálové hodnotě na konci pojištění ještě 74 094 Kč (při garantované technické úrokové míře 2,4 %). Při předpokládaném zhodnocení 4 % může v kapitálové hodnotě očekávat dokonce až 108 490 Kč.

Muž se ale rozhodne platit měsíčně 1000 Kč, aby zvýšil spořicí složku pojištění (kapitálovou hodnotu) a maximalizoval daňové odpočty na 12 000 Kč ročně. V tomto případě bude mít klient na konci pojištění v kapitálové hodnotě 359 983 Kč (při garantované technické úrokové míře 2,4 %). Při předpokládaném zhodnocení 4 % může v kapitálové hodnotě dokonce očekávat částku až 471 661 Kč.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).