Hlavní navigace

Novou firmu ČSOB s působností v asset managementu povede J. Beneš

Sdílet

ČSOB, která nedávno ohlásila záměr konsolidovat do konce letošního roku aktivity v oblasti kolektivního investování a správy aktiv, získala do vedení nově zakládané dceřinné společnosti Josefa Beneše, manažera s mezinárodními zkušenostmi v této oblasti.

JOSEF BENEŠ (1970), který působil v manažerských pozicích v Praze a v londýnské City, již nastoupil do ČSOB a řídí přípravy na spojení obchodních aktivit skupiny KBC pod střechu nové dceřinné společnosti ČSOB, jejímž generální ředitelem se stane.

Josef Beneš po absolvování VŠE v Praze nastoupil v r. 1992 do měnového odboru České národní banky.

V letech 1994–6 absolvoval na Kolumbijské univerzitě v New Yorku dvouletý program MBA zaměřený na makroekonomiku a mezinárodní finance. V roce 1996 Josef Beneš nastoupil jako ředitel dealingu do Investiční a poštovní banky. Během čtyřletého působení v oblasti investičního bankovnictví IPB se m.j. věnoval zavádění derivátů a procesu řízení aktiv a pasiv. Ve stejné době působil jako externí pedagog na Vysoké škole ekonomické.

Ve své profesionální kariéře v zahraničí již působil jako analytik Světové banky v Číně a jako ředitel úseku obchodování na finančních trzích tzv. emerging markets, tzn. zemí Střední a Východní Evropy a Jihovýchodní Asie investiční banky Standard Bank v Londýně (2000–2002).

Milan Tománek
výkonný ředitel
Řízení komunikace Skupiny ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).