Hlavní navigace

Nové zařízení na bankomatech Komerční banky výrazně zvyšuje bezpečnost držitelů platebních karet

Komerční banka na svých 660 bankomatech od konce září provádí instalaci ochranného krytu čtečky platebních karet. Plastový kryt vstupu pro platební karty ochrání bankomaty před instalací nelegálních zařízení, která mohou sloužit ke kopírování dat z magnetického proužku platební karty (tzv. skimming).

Sdílet

V současné době je ochranný nástavec instalován na více než polovině bankomatů Komerční banky. Kompletní instalace v celé bankomatové síti bude dokončena v průběhu ledna 2008. Díky antiskimmingovému nástavci FDI (Fraudulent Device Inhibitor) zvyšuje Komerční banka významně bezpečnost své sítě bankomatů.

Ochranný kryt čtečky platebních karet je vyroben z průhledného zeleného plastu. Je nainstalován na vstupní otvor, do kterého vkládá držitel svou platební kartu. O přítomnosti zařízení jsou uživatelé bankomatů informováni na plastové tabulce umístěné na bankomatu u vstupu pro platební kartu a také na samotné obrazovce bankomatu.

Nově instalované kryty jsou dalším z řady opatření, kterými Komerční banka zvyšuje bezpečnost svých bankomatů. Doplní tak jiné bezpečností prvky, kterými jsou například kamerové systémy či přerušovaný pohyb vsunutí karty, který zamezuje načtení dat z magnetického proužku karty nedovoleným zařízením.

Bezpečnost platebních karet významně zvyšuje také čipová technologie. Komerční banka patří v regionu střední a východní Evropy k bankám, které v migraci na čipovou technologii pokročily nejdále. Aktuálně jsou nejenom všechny bankomaty Komerční banky, ale i všechny platební karty Visa, Visa Electron, MasterCard a Maestro vydané Komerční bankou čipové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).