Hlavní navigace

Nové rizikové pojištění KB k hypotečnímu úvěru

V Praze 14.června 2005 - Komerční banka uvedla na trh nové rizikové životní pojištění k hypotečním úvěrům. Toto pojištění kryje riziko úmrtí nebo úplné a trvalé ztráty soběstačnosti pojištěného a představuje pro klienta a jeho rodinu významnou možnost zajištění před finančními problémy se splácením hypotéky, které mohou být důsledkem takových obtížných životních situací.

Sdílet

Pojistná částka se odvíjí od výše poskytnutého hypotečního úvěru a postupně klesá tak, jak se snižuje klientův závazek vůči bance.

Nastane-li pojistná událost, na kterou se pojištění vztahuje, uhradí Komerční pojišťovna nesplacenou část hypotečního úvěru Komerční bance. Nastane-li pojistná událost do 26 měsíců od počátku pojištění a není-li úvěr v okamžiku pojistné události zcela vyčerpán, pak Komerční pojišťovna vyplatí klientovi, případně jeho pozůstalým, i nevyčerpanou část úvěru. (Hypoteční úvěr musí být vyčerpán do 24 měsíců od podpisu úvěrové smlouvy).

Toto pojištění pružně reaguje na změny ve splátkovém plánu klienta – je-li např. část úvěru uhrazena mimořádnou splátkou, pojistné se přepočítá podle aktuální výše zůstatku úvěru.

Rizikové pojištění lze uzavřít k oběma typům hypotečních úvěrů poskytovaných Komerční bankou (Klasik, Plus).

Marie Petrovová
Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).