Hlavní navigace

Nové logo Direct pojišťovny vyjadřuje spojení s RSA

[Tisková zpráva] Od 1. února 2010 má DIRECT Pojišťovna nové logo, které vyjadřuje spojení pojišťovny s jednou z nejvýznamnějších mezinárodních pojišťovacích skupin – RSA Insurance Group. Ta se stala stoprocentním vlastníkem DIRECT Pojišťovny v červnu loňského roku. Novou součástí loga je proto dovětek „PART OF THE RSA GROUP“.

Sdílet

„Přidání dovětku o příslušnosti k RSA do našeho loga je symbolickým zpečetěním spojení DIRECT Pojišťovny s jednou z nejstarších pojišťoven na světě. Hrubé předepsané pojistné skupiny RSA dosáhlo v roce 2008 výše 228,5 miliard korun*, což představuje více než 1,6 násobek předepsaného pojistného všech pojišťoven v České republice. RSA se přitom zaměřuje primárně jen na oblast neživotního pojištění“, říká Ján Čarný, generální ředitel DIRECT Pojišťovny.

RSA (RSA Insurance Group Plc.) byla založena ve Velké Británii již v roce 1710. Své produkty a služby dnes nabízí ve více než 130 zemích světa a má více než 20 milionů zákazníků. V rámci regionu střední a východní Evropy působí kromě České republiky také v Polsku (pod značkou Link4), Rusku (Intouch), Litvě (Lietuvos Draudimas), Lotyšsku (Balta) a Estonsku (RSA).

V rámci svých celosvětových aktivit je skupina RSA velmi aktivní také na poli společenské odpovědnosti, charity a ochrany životního prostředí. Na konci roku 2009 například RSA uzavřela celosvětové partnerství se Světovým fondem na ochranu přírody (WWF – World Wildlife Fund). Tříletá spolupráce se zaměří na mapování rizik spojených se změnou klimatu a na podporu projektů ochrany životního prostředí po celém světě.

(*přepočítáno průměrným kurzem za rok 2008 – 1 libra = 31,422 Kč)

Direct_loga
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).