Hlavní navigace

Nová T-Mobile Universal SIM karta - snadný přístup ke všem službám

Na novou SIM lze uložit více telefonních kontaktů i příchozích SMS. Se službou GSM Banking má zákazník své bankovní účty vždy pod kontrolou nejpohodlněji ze všech operátorů. Universal SIM umožňuje jednoduchý přístup k širšímu portfoliu služeb.

Sdílet

Praha, 26. srpna 2003 – T-Mobile začíná postupně přecházet na nový, pokročilý typ SIM karty obsahující řadu vylepšení a podporu všech služeb. Universal SIM funkčně nahrazuje všechny stávající typy SIM karet (bankovní, Navigator, Profi SIM), a uživatel tak nyní může používat například službu Navigator, Locator i GSM bankovnictví najednou. Nová karta navíc našim zákazníkům přináší více paměti pro telefonní seznam a příchozí SMS, dále vylepšenou službu T-Mobile GSM Banking, rozšířenou nabídku služeb v rámci SIM Toolkit menu a mnohé další, popisuje její výhody Jiří Hájek, tiskový mluvčí společnosti T-Mobile.

Více paměti

Díky telefonnímu seznamu na SIM kartě má zákazník své kontakty vždy po ruce, a to i v případě, že používá hned několik mobilních telefonů – stačí, když do přístroje vloží svou SIM kartu. Nová Universal SIM obsahuje oproti stávající SIM kartě (200, některé starší typy SIM dokonce pouhých 125 položek) celých 250 záznamů v telefonním seznamu. Totéž platí i pro ukládané textové zprávy: na Universal SIM je vyhrazeno více paměti pro příchozí SMS a na kartu se tak vejde 15 SMS.

Vylepšená služba GSM Banking

Universal SIM umožňuje nahrání bankovní aplikace dvou bank namísto jedné. Pouze T-Mobile nabízí v nové kartě takové ovládací menu, které je šité na míru každé bance zvlášť, a proto nejlépe vystihuje její nabídku. Pokud navíc banka rozšíří portfolio svých služeb, zákazník nemusí nikam docházet a bankovní menu si může aktualizovat „na dálku“ prostřednictvím techonologie OTA. Celá aplikace byla vyvinuta ve spolupráci se společností Giesecke & Devrient (G&D) a ředitel telekomunikační divize této společnosti dr. Klaus Vedder k tomu uvádí: Tato konkrétní bankovní služba představuje další krok v rámci partnerství mezi společnostmi T-Mobile CZ a G&D. Již v roce 1999 jsme společně začali poskytovat první aplikaci pro mobilní bankovnictví v Evropě.

Širší nabídka služeb v SIM Toolkit menu

Bohatší portfolio služeb dostupných přes SIM Toolkit menu pomůže zákazníkovi pohodlně a také rychle získat informaci, kterou potřebuje (například zprávy, jízdní řády, překlad cizího slova a další) nebo se bavit pestrou škálou zábavných služeb, ať jsou to vtipy, horoskopy či hádanky z nabídky SMS Info. Majitelé telefonů s podporou MMS si mohou nejrůznější informace (včetně erotických) nechat zaslat v podobě multimediální zprávy, obsahující kromě textu i obrázky. O řadu nových objektů, které lze vyhledávat pomocí mobilního telefonu, byla rozšířena také služba Navigator. V neposlední řadě budou moci uživatelé nově přistupovat přímo ze SIM Toolkit menu do služby SMS Chat.

Špičková technologie

T-Mobile Universal SIM je založena na platformě Universal Integrated Circuit Card (UICC) vyvinuté speciálně pro operátory skupiny T-Mobile. Obsahuje nejnovější šifrovací algoritmus pro přístup k mobilní síti druhé (GSM) i třetí (UMTS) generace. Disponuje pamětí 64 kB a podporuje standardy JavaCardTM.

Cena Universal SIM

V případě nových aktivací platí paušální zákazník za novou Universal SIM dle ceníku aktivací, twistový zákazník dle ceny sady; samostatná Twist karta vyjde na 499 Kč vč. DPH. Universal SIM se bude dostávat do distribuce postupně podle toho, jak se budou doprodávat zásoby stávajících SIM karet a předplacených sad obsahujících typy starších karet. Za výměnu SIM karty je zákazníkovi účtováno 400 Kč bez DPH; Universal SIM jsou k dispozici pro výměny již nyní zejména na značkových prodejnách T-Mobile.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).