Hlavní navigace

Nová služba pro účastníky obchodování

Burza cenných papírů Praha připravila pro veřejnost možnost podání podmětu k přezkoumání chování některého z členů burzy prostřednictvím elektronického formuláře umístěného přímo na stánkách Burzy cenných papírů Praha www.pse.cz.

Sdílet

Možnost podání podmětu k prošetření chování některého z členů Burzy cenných papírů Praha (BCPP) umožňuje nová služba, která je zpřístupněna všem zájemcům na stránkách pražské burzy na adrese: http://www.pse.cz/dokument.aspx?…. Jedná se o elektronický formulář, který je bezprostředně po vyplnění zaslán odboru inspekce BCPP, který může na základě takového upozornění neprodleně zahájit šetření jednání dotčeného člena burzy. „Stávající praxe umožňuje podání podmětu buď osobně nebo písemně. Elektronická varianta celý proces výrazně zjednoduší jak z pohledu podavatele, tak i z pohledu burzy“ – říká Vladimír Skalný, ředitel odboru Inspekce Burzy cenných papírů Praha.

Možnost elektronického podání podmětu k prošetření subjektu působícího na kapitálovém trhu je běžnou praxí například ve Spojených státech, kde tuto službu nabízí sám regulátor – U.S. Securities and Exchange Commission. V České republice je tato praxe novinkou. Podmět může být podán pouze na člena Burzy cenných papírů Praha, protože pouze vůči těmto subjektům má burza pravomoc.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).