Hlavní navigace

Nemovitostní úvěry ve spořitelních družstvech v prvním pololetí stouply, přes léto lze očekávat stagnaci

[Tisková zpráva] Díky individuálnímu přístupu je šance získat úvěr od družstevní záložny vyšší než u klasických bankovních domů.

Sdílet

Obecně vysoký nárůst objemu tzv. nemovitostních úvěrů u spořitelních družstev za první pololetí 2011 svědčí o tom, že družstevní záložny bývají pro podnikatele často vyhledávanou, nezřídka dostupnější alternativou než banky. Potvrzují to i statistiky spořitelního družstva Artesa. „Za období leden až červen 2011 jsme zaznamenali zvýšený zájem o naše úvěrové produkty FLEXI a REAL, a to oproti druhému pololetí roku 2010 v objemu o více než 350 % větším,“ uvádí Pavel Hrdina, předseda představenstva spořitelního družstva Artesa, a potvrzuje tak předpoklady vzniklé na základě vzrůstajícího trendu v loňském roce.

Důvodem takového nárůstu je především vyšší flexibilita a individuální přístup družstevních záložen. Začínající podnikatelé hledají pro své podnikání možnosti, jak zajistit financování rozvoje svého podnikání, a stojí tak před otázkou výběru vhodného způsobu financování svých aktivit. Banky mají často velmi tvrdě nastavena všeobecná kritéria a mnohdy se stává, že žadatel neprojde ani základním sítem předdefinovaného schvalovacího procesu. Spořitelní družstva, které v současné době opět zažívají rozkvět, bývají v těchto případech daleko otevřenější a k žádosti o úvěr přistupují  individuálně u každého klienta. Tam, kde tedy banky zavírají dveře, spořitelní družstva často vycházejí vstříc, a to i za velmi výhodných podmínek. „Žádost člena našeho družstva o úvěr je vždy posuzována a přezkoumána naším odborníkem na úvěry a každému zájemci je věnována individuální péče,“ dodává Hrdina.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).