Hlavní navigace

Navigační mapy řidiče upozorní na nebezpečné silniční úseky

[Tisková zpráva] V rámci projektu „Bezpečně do cíle“ pokračuje aktualizace navigačních map pro navigace Garmin. Partneři projektu, pojišťovna Kooperativa a Picodas Praha, distributor navigačních přístrojů značky Garmin, již na jaře zapracovali do navigačních map upozornění na železniční přejezdy, na kterých došlo v minulosti k dopravní nehodě.

Sdílet

Podzimní aktualizace rozšířila mapy o upozornění na nebezpečné silniční úseky, kde došlo v průběhu posledních 3 let k vážnému zranění nebo úmrtí. Navigace se tak stává velmi účinným prostředkem prevence pro všechny její uživatele. „Dále jsme do navigačních map přidali  upozornění na hraniční přechody, aby si řidiči lépe uvědomovali potřebu cestovního pojištění. To si pak mohou i pomocí chytrého telefonu okamžitě sjednat“, popisuje další možnosti navigace Milan Medek, ředitel Úseku marketingu pojišťovny Kooperativa.   

Navigace s předstihem výrazně graficky označuje kritická místa. Obrazové upozornění je doplněno i hlasovým varováním. „Pokračujeme v projektu, jehož cílem je zvýšení bezpečnosti na silnicích. Když řidiči uslyší varování, budou opatrnější. Proto jsme do mapy nově zahrnuli nebezpečná místa, na kterých došlo k opakovaným nehodám s těžkými následky. Jedná se o cca 600 silničních úseků, většinou nebezpečné křižovatky, nepřehledná místa nebo úseky s prudkým stoupáním, klesáním a změnou směru jízdy,“ přiblížil novinku v mapových podkladech Milan Medek.

Nová verze navigační mapy Atlas Czech 2011.5NT vznikla z podkladů společnosti CEDA a.s., která je předním dodavatelem navigačních map na českém trhu, z databáze železničních přejezdů a vleček, kterou dodalo SŽDC a statistických dat Policie České republiky. Použité podklady byly aktualizovány ke konci 3. čtvrtletí 2011.

Mapa je vhodná pro navigace značky Garmin podporující NT formát map (většina navigačních přístrojů prodaných za posledních 8 let). Zájemci si mapové podklady mohou aktualizovat na www.garmin.czUpozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).