Hlavní navigace

Najdeme konečně recept, jak se dostat z krize?

Ve středu 23. září se uskuteční v TOP HOTELu Praha další finanční fórum Zlaté koruny. Je to už páté setkání v pořadí, které se věnuje dopadům globální krize. Minulé fórum, které se konalo letos v dubnu, si v souvislosti s prohlující se krizí položilo otázku „Bude ještě hůř?“ Po půlroce, který od té doby uplynul, ač neradi, musíme přiznat, že se pochmurná vize téměř stoprocentně naplnila.

Sdílet

V. Finanční fórum Zlaté koruny nyní přichází s novou a trochu provokativní otázkou – „Krize jako šance na změnu?“ Její smysl začíná být stále jasnější. Při všech potížích, anebo právě kvůli nim, se díky krizi naskýtá příležitost konečně něco změnit. Těžištěm diskuse bude proto odpovědnost politiků a politických stran v době krize, zejména s ohledem k současné situaci, kdy se hospodářství státu dostává do vážných problémů. Odpovídá tomu i mimořádně velká účast diskutujících.

4MFFKK1

Do diskuse se již přihlásilo více než 60 účastníků. Vedle toho byla na facebooku zahájena paralelní diskuse navázaná k fóru. Na facebooku www.facebook.com/krizejakosance je možné klást účastníkům fóra otázky a jejich autoři dostanou příležitost fórum navštívit a svůj dotaz zde přímo přednést. A komu je možné svůj dotaz „adresovat“? Na fóru vystoupí např. ministr financí Eduard Janota, bývalý premiér Mirek Topolánek, mezi účastníky nebudou chybět expremiér Miloš Zeman, bývalý ministr financí Miroslav Kalousek, viceguvernéři ČNB Miroslav Singer a Mojmír Hampl, ekonomičtí experti ODS a ČSSD Michal Doktor a Jiří Havel, nejvyšší odborový šéf Milan Štěch anebo ekonomové z bývalého NERVu Michal Mejstřík, Jiří Rusnok, Tomáš Sedláček a Miroslav Zámečník. Podnikatelskou sféru budou zastupovat prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Míl, prezident Hospodářské komory Petr Kužel a ředitel Microsoftu Jan Mühlfeit. Na fóru se bude mluvit i o roli médií v krizi a vystoupí zde např. šéfredaktor MF Dnes Robert Čásenský a ředitel zpravodajství ČT Milan Fridrich.

4MFFKK2

Krize nastolila celou řadu otázek, které bychom v normální době neřešili. V plné síle například odhalila, do jak neutěšeného stavu se dostaly naše veřejné finance a současně také „předvolební“ lavírování politiků kolem tohoto problému. Maně nás tak napadne, jak hluboká by krize asi musela být, aby rozhýbala politiky a začali něco dělat? V. Finanční fórum Zlaté koruny je výzvou současné elitě, která se zde sejde, aby se k těmto závažným otázkám vyslovila a přišla s jasným a průhledným řešením, na které lidé stále marně čekají.

Průběh finančního fóra bude možné sledovat 23. září od 9,30 hodin v on-line přenosu na www.idnes.cz a www.zlatakoruna.info. Navíc Česká televize bude v průběhu dne z finančního fóra uvádět živé vstupy na zpravodajském programu ČT24.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).