Hlavní navigace

Nabídky na nemovitosti Union banky byly odmítnuty

Věřitelský výbor Union banky včera odmítl všechny nabídky, které byly zaslány do obchodní veřejné soutěže na prodej 24 objektů z bývalé pobočkové sítě. Důvodem byla velmi nízká úroveň cen, kterou zájemci nabídli. Závazné nabídky podaly celkem 4 právnické osoby.

Sdílet

Union banka vyhlásila obchodní veřejnou soutěž na prodej uvedených nemovitostí 16. ledna, uzávěrka byla v pátek 6. února 2004. Prodej nemovitostí byl ovlivněn nejen náklady na údržbu, ale také skutečností, že od 1. května se zvyšuje sazba DPH u prodejů nemovitostí o 17 procent.

Union banka vlastní soubor nemovitostí v lukrativních lokalitách měst České republiky. Jedná se o tři nemovitosti v Praze, dvě v Ostravě a Liberci a dále o budovy s pozemky v Olomouci, Přerově, Břeclavi, ve Valašském Meziříčí a Veselí nad Moravou. Z české části bývalé pobočkové sítě Union banky se prodávají domy v Českých Budějovicích, Kolíně, Benešově, Chrudimi, Hradci Králové, České Lípě, Teplicích, Mostu, Chomutově, v Litoměřicích, Lounech a v Ústí nad Labem.

U budovy na ostravské ulici 30. dubna budoucí majitel musí respektovat pronájem prostor pro Union banku, která zde má nadále sídlo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).