Hlavní navigace

AXA nově nabízí program pravidelného investování Generace X

Finanční skupina AXA přináší novinku v podobě programu pravidelného investování s názvem Generace X. Klienti mají na výběr tři investiční profily: konzervativní, vyvážený a dynamický. Na základě zvoleného profilu budou pravidelně ukládané prostředky klienta investovány do jednotlivých podílových fondů pod správou AXA investiční společnosti. Investovat lze již od 1 500 korun měsíčně po minimální dobu 5 let.

Generace X je produkt, který v nejvyšší možné míře usnadňuje pravidelné investice. Klient si jednoduše zvolí investiční profil a výši měsíční investice, samotný nákup podílových listů pak za něj zařídí AXA investiční společnost, říká Marek Zeman, ředitel PR a komunikace skupiny AXA.

Ve třech investičních profilech je v různé míře zastoupeno sedm podílových fondů AXA. Jde o AXA CEE Dluhopisový fond zaměřený na investování do dluhopisů v regionech střední a východní Evropy, AXA CEE Akciový fond, jehož portfolio je tvořeno akciemi společností, které jsou lídry v tomto regionu a AXA Realitní fond, který investuje do akcií realitních společností. Dále jsou zahrnuty fondy AXA Selection. Jde o aktivně řízené střešní fondy, které dávají i drobným investorům možnost investovat do fondů skupiny AXA, kterých je celosvětově přibližně 1100.

Zastoupení podílových fondů AXA v jednotlivých investičních profilech:

AXA CZK Konto
AXA CEE Dluhopisový fond
AXA CEE Akciový fond
AXA Realitní fond
AXA Selection Global Equity
AXA Selection Emerging Equity
AXA Selection Opportunities