Hlavní navigace

Na mezinárodní fotbalový kemp, který v Mnichově pořádá Allianz, letos přijeli také dva mladí Češi – ze Žatce a z Českých Budějovic

[Tisková zpráva] Pětidenního mezinárodního juniorského fotbalového kempu, který v těchto dnech pořádá Allianz v Mnichově, se poprvé v jeho tříleté historii účastní také dva zástupci České republiky.

Sdílet

Pod dohledem hvězd z klubu FC Bayern Mnichov trénují ve slavné Allianz Aréně i Michal Kohout ze Žatce a Lukáš Sudek z Českých Budějovic. Společnost jim dělá 41 kluků a 11 děvčat z 15 dalších zemí celého světa, mj. např. z Brazílie, Číny, Hong Kongu, Indie, jižní Korey nebo Thajska.

Dva mladí Češi se na prestižní kemp do Německa dostali v rámci velmi silné třicetitisícové konkurence. V bavorské metropoli se nejvíce těší na trénink s hráči Bayernu Mnichov, čeká je ale také prohlídka města a Allianz Arény s kapacitou téměř 70 tisíc diváků, která v sobě mimo jiné ukrývá i 106 VIP lóží a 400 novinářských míst. Velkou událostí pro ně bude rovněž beseda s německým národním mužstvem.

„Cílem mezinárodního juniorského fotbalového kempu však není pouze setkání s hvězdami světové kopané,“ tvrdí Christian Deuringer z mnichovské centrály Allianz. „Kromě nových fotbalových zkušeností nabízí tato akce chlapcům a dívkám ve věku od 14 do 16 let i vzájemné poznávání a respektování rozdílných kultur,“ dodává Deuringer.

Největší počet uchazečů o cestu na kemp bylo v Brazílii a Indii, ale nejvíce jich do Německa přijelo z Bulharska (5). Největší vzdálenost musel uletět fotbalista z Brunejského sultanátu (10 609 km) a nejstarším účastníkem je Číňan, který oslaví 20. srpna své 17. narozeniny.

Další informace a také fotogalerii najdete na této adrese – www.football-for-life.com/

(Tyto webové stránky editují naši mnichovští kolegové ve 14 jazycích, mj. i česky).Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).