Hlavní navigace

Na Letišti Praha se dnes představil nový Boeing 737–700 nízkonákladové letecké společnosti SkyEurope

Letecký park dopravců, kteří mají na pražském letišti základnu, se dnes rozrostl o nový Boeing 737-700. Stroj patří společnosti SkyEurope, která začne z Ruzyně létat 10.4.2006. Stane se tak třetím bázovým přepravcem, který v Praze působí. Doposud zde mají základnu ČSA a Travel Service.

Sdílet

Generální ředitelka státního podniku Letiště Praha Hana Černochová při slavnostním představení nového letounu podotkla, že jeho design bude airportu slušet. Tvoří ho totiž barvy červená, modrá a bílá, což jsou české národní barvy, které najdeme i na logu pražského letiště.

„Flotila SkyEurope bude na Letišti Praha nejmladší a nejmodernější. Věřím, že nezůstane u dvou letadel, ale do konce roku se na Ruzyni objeví čtyři. Pokud jejich počet poroste v průběhu let geometrickou řadou, budeme velmi rádi,“ řekla generální ředitelka Černochová.

SkyEurope nasadí na lety z pražského letiště dva nové 149místné stroje Boeing 737–700, které jsou pro cestující zárukou vysokého standardu cestování. Hana Černochová upozornila, že lidé v Česku nejsou ještě na Low Cost dopravu zvyklí. Podle ní ale v blízké době pochopí, že nízkonákladoví přepravci můžou zaručit pohodlné cestování za nízkou cenu. Samozřejmě při zachování vysokých bezpečnostních standardů, které vyžadují mezinárodní předpisy i normy Evropské unie.

SkyEurope Airlines je první leteckou společností, která vytváří základnu na Ruzyni po otevření nového Terminálu Sever 2. SkyEurope začne od 10.04. 2006 z Prahy provozovat 40 letů týdně na 7 linkách. Z toho do tří destinací se bude z Prahy přímo létat poprvé. Lidé se tak budou moct se Sky Europe dostat do Amsterodamu, Barcelony, Milána-Bergama, Neapole, Nice, Paříže a Říma.

Letiště Praha, s. p. stále zvyšuje svou kapacitu. V loňském roce dokázalo odbavit 10,77 mil. cestujících, čímž se zařadilo mezi nejvýznamnější evropská letiště. Z tohoto množství přepravili Low cost dopravci 19 %, což je zhruba 2 mil. pasažérů. Nízkonákladová doprava v Česku zatím není dostatečně známá a rozšířená, ale, odborníci předpokládají, že do pěti let bude podíl Low cost společností na přepravě cestujících přibližně třetinový. Tyto firmy se tedy budou čím dál víc podílet na růstu letecké dopravy.

Praha je nyní spojena s 98 destinacemi a na letišti operuje 40 pravidelných dopravců (bez 8 cargo dopravců). Z tohoto počtu je 14 dopravců na bázi Low cost. Společně se SkyEurope se jejich počet navýší na 15.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).