Hlavní navigace

Mladí mohou o prázdninách cestovat vlaky Českých drah levněji

České dráhy dnes přicházejí s další novinkou pro mladé lidi. Produkt se jmenuje LÉTO-26 a ocení ho cestující do 26 let věku, kteří během roku vlakem příliš necestují, a nemají proto žádnou zákaznickou kartu.

Sdílet

„Ode dneška až do 21. září mohou díky tomuto produktu jezdit za zákaznické jízdné a postačí jim k tomu osobní doklad, například občanský průkaz nebo pas,“ vysvětluje ředitel Odboru marketingu v osobní dopravě ČD Aleš Ondrůj. „LÉTO-26 jim umožňuje zakoupení jednoduché jízdenky na 1. nebo 2. třídu za zákaznické jízdné pro dospělé a síťové jízdenky KLASIK za zvýhodněnou cenu jako pro držitele průkazu In-karta/Rail plus s aplikací In-junior,“ upřesňuje. Zvýhodněné sezónní jízdné je určeno pro české i zahraniční klienty Českých drah, kterým ještě nebylo 26 let.

Přehled nabídek a slev pro mladé lidi do 26 let najdou zájemci na webu Českých drah www.cd.cz nebo na nových stránkách www.spoluvpohybu.cz, které spustily České dráhy před měsícem. „Jsou tady pohromadě všechny nabídky Českých drah nejen na prázdniny, tipy na výlety, informace o hudebních festivalech v celé republice a dalších akcích, kde mladý člověk určitě nesmí chybět nebo třeba návody jak levně cestovat do zahraničí,“ říká Zbyněk Honys, ředitel Odboru komunikace Českých drah.

Připravena je také speciální SMS soutěž pro všechny, kteří cestují vlakem. Ta odstartovala 18. května a potrvá do 6. července. „V databance je více než 60 otázek z oblasti tarifů a služeb Českých drah. Vítězí přitom ten, kdo nejrychleji odpoví na otázku, kterou dostane přes SMS,“ popisuje princip soutěže Jan Kotala z Teenage Media, který má realizaci soutěže na starosti. „Každý týden se hraje o mobilní telefon Nokia 5300 a čtyři Kilometrické banky ČD, se kterými může výherce projet po kolejích 2000 kilometrů. Získá je ten, kdo správně odpoví mezi prvními pěti,“ doplňuje Jan Kotala.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).