Hlavní navigace

Ministerstvo financí povolilo sloučení penzijních fondů ve skupině České pojišťovny

Praha, 18. srpna 2004 – V úterý 17. srpna nabylo právní moci rozhodnutí Ministerstva financí, kterým uděluje souhlas se sloučením Penzijního fondu České pojišťovny (PFČP) a Nového ČP Penzijního fondu (Nový ČPPF, dříve ABN AMRO Penzijní fond). K definitivnímu právnímu spojení penzijních fondů pod křídly České pojišťovny dojde na podzim tohoto roku zápisem sloučení do obchodního rejstříku. Nástupnický PFČP bude poté mít 720 tisíc klientů a spravovat aktiva ve výši 20 miliard korun, čímž se stane největším subjektem na penzijním trhu.

Sdílet

Sloučení obou fondů je v souladu se strategií České pojišťovny v oblasti penzijního připojištění. Plánovaná fúze povede ke snížení jednotkových nákladů a k růstu zhodnocení investovaných aktiv, což se pozitivně odrazí ve výši výnosů pro naše klienty. Po sloučení fondů zůstanou všem zákazníkům zachovány smluvní podmínky a veškeré nároky, uvedl Tomáš Matoušek, výkonný ředitel PFČP.

Nyní probíhají přípravné práce na organizačním a provozním spojení PFČP a Nového ČPPF. Současně s právním sloučení nyní intenzivně pracujeme na provozní integraci obou společností a připravujeme nové služby pro naše zákazníky. K celkovému dokončení fúze dojde během prvního pololetí příštího roku, dodal Tomáš Matoušek.

Stoprocentním vlastníkem PFČP je Česká pojišťovna, která je zároveň majoritním akcionářem Nového ČP Penzijního fondu (Nový ČPPF, dříve ABN AMRO Penzijní fond). Oba penzijní fondy, k jejichž sloučení dojde do konce letošního roku, nyní poskytují své služby téměř 720 tisícům klientů a spravují aktiva blížící se 20 miliardám korun. Podíl České pojišťovny na trhu penzijního připojištění dosahuje 25 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).