Hlavní navigace

Michael Franz jmenován ředitelem Winterthur Life & Pensions

Sdílet

Vídeň/Praha, 16. října 2001 – Novým výkonným ředitelem společnosti Winterthur Life & Pensions pro oblast Střední a Východní Evropy se s účinností od 1. října 2001 stal Michael Franz. Ve své nové pozici bude zodpovídat za rozvoj sítě firmy v oblasti životního pojištění a penzijního připojištění. Společnost Winterthur Life & Pensions, která působí v 19 zemích celého světa, považuje region Střední a Východní Evropy, vedle Asie, za nejslibnější trh s vysokým potenciálem růstu. V současnosti má svá zastoupení v České republice, Maďarsku, Rakousku a Polsku.

Před nástupem do společnosti Winterthur Life & Pensions Michael Franz 25 let působil v různých vedoucích pozicích v drobném, firemním a investičním bankovnictví v Bank Austria jak v San Francisku a New Yorku, tak i ve Vídni. Jeho posledním působištěm byla Moskva, kde byl předsedou představenstva společnosti Bank Austria Creditanstalt (Russia) a kterou vyvedl z krize v roce 1998. Podařilo se mu její nepříznivý vývoj zvrátit a dovedl ji k vysoce úspěšným operacím v oblasti drobného bankovnictví. Michael Franz je rakouské národnosti, vystudoval Economic University ve Vídni, kde obdržel titul magistr ekonomie a o rok později doktorát. Vedle němčiny Michael Franz také hovoří anglicky, francouzsky a rusky. Mezi jeho záliby patří fotografování, hudba a lyžování.

Winterthur Life & Pensions je dceřinou společností Credit Suisse Group, která je přední evropskou pojišťovnou v oblasti životního pojištění. Nabízí individuálním i firemním klientům na míru šité řešení pro místní i mezinárodní životní pojištění a penzijní připojištění. Společnost Winterthur Life & Pensions dosáhla v oblasti předepsaného plnění objemu
15,5 miliardy švýcarských franků v roce 2000 (CHF 9,4 miliardy švýcarských franků
k 30. červnu 2001) a spravovala aktiva v objemu 109,4 miliardy švýcarských franků
k 30. červnu 2001. Winterthur Life & Pensions zaměstnává celosvětově více než 7 000 osob (kolem 15 000 včetně prodejních agentů).

Skupina Credit Suisse Group je nadnárodní společností působící v oblasti finančních služeb s ústředím ve Švýcarsku. Ve sféře privátního bankovnictví a finančních služeb, nabízí investiční produkty a finanční poradenské služby včetně pojišťovacích služeb a penzijního připojištění pro soukromé osoby a firmy. V oblasti investičního bankovnictví Skupina poskytuje komplexní služby institucionálním a státním klientům ve své roli jako finanční zprostředkovatel. Nabízí rovněž produkty správy a řízení investičního portfolia a služeb. Skupina Credit Suisse Group má ústředí v Curychu a její počátky směřují k roku 1856. Její akcie na jméno (CSGN) jsou kótovány na švýcarské burze, na burze ve Frankfurtu a v Tokiu a ve formě amerických depozitních akcií (CSR) v New Yorku. Jsou rovněž obchodovatelné v Paříži. Skupina zaměstnává přibližně 80 000 zaměstnanců po celém světě
a k 30. červnu 2001 spravovala aktiva ve výši 1,4521 bilionu švýcarských franků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).