Hlavní navigace

Meziroční objem výdajů v Evropě dosáhl 1 000 000 000 000 eur

Praha, 30. června 2005 – Celková hodnota výdajů držitelů karet Visa v 12měsíčním období končícím 30. březnem 2005 přesáhla hranici 1 bilionu eur.

Sdílet

Tato hodnota je součtem plateb u obchodníků, výběrů hotovosti z bankomatů a výběrů prostřednictvím karet na pobočkách bank. Počet platebních karet Visa v Evropě meziročně vzrostl o 17,1 procenta a z každých 10 zaplacených eur připadá 1 euro na karty Visa.

Hans van der Velde, prezident a CEO Visa Europe, uvedl: 1 bilion eur je vynikající výsledek a je krásné, že tento úspěch přichází v období, kdy Visa Europe slaví první výročí svého vzniku jako samostatné evropské platební organizace.

Významný růst během uplynulého roku potvrzuje, že nová vlastnická struktura Visa Europe přinesla očekávané výsledky a umožňuje vyvíjet produkty a služby, které zohledňují specifika evropských bank a spotřebitelů.

V posledním čtvrtletí roku 2004 se Visa Europe poprvé v historii stala regionem s nejvyšším objemem výdajů a platí to i v tomto čtvrtletí.

Téměř tři čtvrtiny výdajů v Evropě připadá na debetní karty; v 12měsíčním období končícím 30. březnem 2005 vzrostl objem výdajů u debetních karet Visa o 19,2 procenta, zatímco u kreditních karet činil nárůst 9,4 procenta.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).