Hlavní navigace

MasterCard zavádí v Evropě první platební kartu pro výplatu sociálních dávek založenou na čipu EMV

Praha, 15. listopadu 2006 – Společnost MasterCard Europe představila první platební kartu pro výplatu sociálních dávek založenou na čipu EMV v Evropě, a to společně s ruskou vládou a ruskou bankou Ural Sib.

Sdílet

Podle pilotního projektu bude vytvořena co-brandová platební karta pro příjemce sociální podpory v Rusku, včetně studentů, penzistů, příslušníků ozbrojených sil a státních zaměstnanců. Prostřednictvím této karty budou moci jednoduše a efektivněji čerpat sociální výhody, jakými jsou například bezplatná městská doprava a levnější léky. Kartu mohou využívat například také k platbám za elektřinu.

Poprvé v Evropě bude čip EMV v platební kartě bezpečně uchovávat osobní údaje o příjemcích sociální podpory, kterým umožní získat okamžité sociální výhody prostým použitím karty namísto různých forem dokumentování. Očekává se také, že program této karty sníží pomocnou administrativu, sníží tedy náklady a ušetří čas.

Andrej Korolev, generální ředitel moskevské kanceláře MasterCard Europe, řekl: „Nová platební karta usnadní přístup k sociální podpoře. Její rozdělování i celý proces se tak stane pohodlnější a bezpečnější, ať už půjde o věcné dávky, dávky určené na speciální účel nebo peněžní dávky. Společnost MasterCard je otevřená k rozšíření tohoto řešení po celé Evropě, aby se tak v celé oblasti usnadnilo čerpání sociální podpory.“

„Karta MasterCard pro výplatu sociálních dávek využívá současnou čipovou technologii, což znamená, že na kartě může být uloženo hned několik druhů sociální podpory, které mohou být příjemci podpory ihned zaktivovány. Ruský systém sociální podpory je v současné době spojen se složitým a nákladným zpracováváním, takže čipová karta s více možnostmi použití je přirozeným řešením,“ dodal Fikret Ates, vicepresident MasterCard Worldwide pro řízení čipových produktů.

Novou kartu budou vydávat banky. Díky osobním údajům, které budou na kartě uloženy, ji budou moci držitelé využít při nárocích na sociální podporu.

Andrej Donskich, první vicepresident banky Ural Sib, řekl: „Technologie OneSmart, která byla v případě této karty použita, má potenciál k tomu, aby vládám a spotřebitelům v Rusku přinesla značné výhody. Program nové karty podporuje přechod od systému sociální podpory založeném na papírování k úsporné elektronické infrastruktuře s menšími požadavky na administrativu. V Rusku se již používá v oblastech jako doprava, zdravotní péče, platby domácností za energie a telekomunikace. Čipová technologie však umožňuje, aby bylo v budoucnu přidáno mnohem více prvků.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).