Hlavní navigace

MasterCard ocenil své nejlepší evropské partnery v segmentu předplacených karet za sezónu 2006/07

Praha, 11. května 2007 – Společnost MasterCard Worldwide na své první konferenci o předplacených kartách, která se koná v Praze, včera večer vyhlásila první vítěze evropských cen pro nejúspěšnější programy předplacených karet MasterCard.

Sdílet

Ocenění společnost uděluje jako uznání za vynikající a inovační řešení v segmentu předplacených karet na evropském trhu v následujících čtyřech kategoriích: Nejlepší nováček, Program s největším rozšířením/nej­lepším využitím, Nejlepší program vícekanálového marketingu a Nejlepší služba pro držitele karet.

Podle nezávislého průzkumu, zadaného společností MasterCard, by se do roku 2010 měly útraty pomocí předplacených karet v Evropě vyšplhat až na 164 mld. USD – tady se otevírá obrovská příležitost pro dynamické a inovační společnosti, jako jsou vítězové našeho ocenění. Spotřebitelé stále více oceňují výhody a bezpečnost předplacených karet, zatímco státní orgány a podniky cítí jejich široký potenciál například pro výplaty sociálních dávek osobám bez bankovního konta nebo jako dary, uvedl Chris Reddish, manažer předplacených produktů ze společnosti MasterCard Europe.

Vítězové ocenění MasterCard v segmentu předplacených karet

Jako Nejlepší nováček v sezóně 2006/7 byl oceněn mezinárodní poskytovatel předplacených řešení, společnost Altair Financial Services International. Příkladem inovačního přístupu v segmentu předplacených karet může být systém společnosti, v němž lze uchovávat a řídit finanční obnos pomocí mobilního telefonu a který dovoluje spojit předplacenou kartu s účtem, čímž se umožní výběry z bankomatů.

Co o společnosti řekli porotci: Altair Financial si cenu společnosti MasterCard v segmentu předplacených karet zaslouží za energii a inovace, jimiž ve svých různých programech předplacených karet oživuje trh. Altair s úspěchem představil širokou nabídku předplacených karet, které uživatelům přinášejí hmatatelné výhody v oblastech, jako je cestování, sdílení finančních prostředků, poskytování darů a výplata mezd.

V kategorii Program s největším rozšířením/nej­lepším využitím zvítězila společnost PrePay Technologies se svou zabezpečenou platební kartou 360money Mirror Quidity Card, na kterou si může spotřebitel „nabít“ tolik peněz, kolik chce utratit, a poté ji může používat jako jakoukoliv jinou platební kartu.

Co o společnosti řekli porotci: Pokud si někdo cenu společnosti MasterCard v segmentu předplacených karet skutečně zaslouží, pak je to PrePay Technologies a jejich 360money Mirror Quidity Card. 360money je nejrozsáhlejší síť předplacených karet v Británii a kartový účet v tomto systému nabízí klientům nejen plnou kontrolu nad jejich financemi, ale i svobodu on-line nakupování. Je to skvělý příklad jednoduchého, a současně bezpečného platebního řešení.

Nejlepším programem vícekanálového marketingu se stal program společnosti Newcastle Building Society, v němž spolupracuje s celou řadou partnerů specializujících se na různé trhy pro předplacené karty, jako jsou např. nákupní centra, časopisy o cestování, sportu a životním stylu a systémy zaměstnaneckých odměn.

Co o společnosti řekli porotci: Newcastle Building Society si cenu společnosti MasterCard v segmentu předplacených karet zaslouží za svůj dynamický přístup k marketingu předplacených karet a širokou spolupráci s prestižními partnery. Na konci loňského roku společnost vydala svou miliontou předplacenou kartu a toto ocenění je potvrzením toho, že dokáže rozpoznat příležitosti v segmentu předplacených karet již v zárodečné fázi.

Cenu za Nejlepší službu pro držitele karet získala společnost Advanced Payment Solutions za svou zlatou kartu CashPlus, kterou do maloobchodního sektoru uvedla v loňském roce většinou prostřednictvím poskytovatelů drobných finančních služeb, jako jsou směnárny a šekové pokladny, a dosáhla s ní mimořádného růstu obratu. Univerzální předplacená karta CashPlus je určena zejména pro spotřebitele, kteří nemají zřízený bankovní účet.

Co o společnosti řekli porotci: Zlatá karta CashPlus společnosti Advanced Payment Solutions je dokonalým příkladem toho, jak se mají nabízet služby majitelům karet v segmentu předplacených karet. A my tento počin s potěšením oceňujeme cenou společnosti MasterCard. Díky tomuto produktu si lidé, kteří dosud nemohli získat žádnou platební kartu, mohou užívat svobody, flexibility a bezpečnosti, jakou nabízejí karty MasterCard, a navíc mohou nakupovat a platit přes internet. Kartu lze dobít na více než 14 000 místech, na poštovních úřadech UK Post Office™ a u více než pěti set maloobchodníků.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).