Hlavní navigace

MasterCard je leadrem v bezkontaktních platbách na středoevropském trhu

[Tisková zpráva] Na Slovensku bylo vydáno přes 50 000 PayPass karet.

Sdílet

Společnost MasterCard je leadrem v bezkontaktních platbách na středoevropském trhu. Od roku 2008 poskytuje bezkontaktní platební technologii MasterCard PayPass na Slovensku. Je zde již přes 2000 platebních terminálů a PayPass mohou využít klienti 4 slovenských bank. Tyto zkušenosti je MasterCard připraven využít při zavádění bezkontaktních plateb i v České republice. 

Praha, 8. března 2011  – Již od roku 2008 je na Slovensku využívána unikátní technologie bezkontaktních plateb – MasterCard PayPass. Ta výrazně urychluje platby kartou. Celá platba trvá okamžik. Držitel karty vybavené technologií PayPass jednoduše přiblíží kartu ke čtečce, která je schopna si data přečíst bez dotyku. Díky této technologii je možné nakoupit bez potřeby zadání PINu nebo vkládání karty do čtecího zařízení.

MasterCard úspěšně rozvíjí PayPass na slovenském trhu již několik let a získané zkušenosti z podobného trhu jako je český umožní v brzké době rychlý nástup PayPass i v ČR.  Na Slovensku bylo nejprve možné využít technologii MasterCard PayPass v tradičních platebních kartách. Od roku 2009 mohou klienti platit pomocí MasterCard PayPass i prostřednictvím speciálních hodinek. Inovativním platebním PayPass produktem, který se objevil na Slovensku v roce 2010, je tzv. dárková karta ve formě nálepky, která je nabitá na 25 EUR nebo 50 EUR. Tuto platební novinku mohou Slováci používat při platbách za produkty a služby u obchodníků akceptujících MasterCard PayPass po celém světě.

Počet obchodníků, kteří akceptují bezkontaktní technologii MasterCard PayPass, na Slovensku stále roste. Na slovenském trhu bylo nainstalováno již více než 2000 terminálů akceptujících tento typ plateb a PayPass svým klientům poskytují 4 slovenské banky (VOLKSBANK Slovensko, OTP Banka, VÚB, UniCredit Bank Slovensko). Společnost MasterCard je rovněž partnerem projektu Bratislavské městské karty. Díky spolupráci se společností MasterCard plní Bratislavská městská karta i funkce běžné platební karty včetně použití při mezinárodním platebním styku. Významný benefit této karty představuje také možnost využívání bezkontaktní technologie MasterCard PayPass, která je do této karty zabudována.

Technologie MasterCard  PayPass v České republice

MasterCard je na zavedení technologie PayPass do České republiky zcela připraven. V současnosti koordinuje společnost MasterCard sérii projektů pro implementaci technologie PayPass v jednotlivých bankách v letech 2011 – 2012. Každá banka rozpracovává vlastní strategii následného zavádění technologie na český trh.

Banky, které plánují brzké zavedení technologie na trh, rozpracovávají plány rozmístění terminálů v českých obchodech. Společnost MasterCard tyto strategie podporuje tak, aby bylo rozmístění terminálů co nejefektivnější. „V první fázi se soustředíme především na místa, kde jsou již lidé zvyklí platit platebními kartami. Věříme, že v těchto místech si rychle osvojí i platby prostřednictvím technologie PayPass. Obchodníci, kteří by rádi akceptovali platby prostřednictvím této technologie, se mohou obracet na svoje banky, popř. přímo na MasterCard,“ říká Pavel Javorský, obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku.

Bezkontaktní technologie MasterCard PayPass funguje v 36 zemích světa, ve kterých se může pomocí technologie PayPass zaplatit u 276 000 obchod­níků. V oběhu je přes 88 miliónů platebních PayPass nosičů. V Evropě tuto bezkontaktní technologii představila společnost MasterCard jako první a nyní již funguje v řadě zemí, např. v Turecku, ve Velké Británii, Francii, Španělsku, Švýcarsku, Itálii, Polsku a dalších zemích.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).