Hlavní navigace

Majitelé vozidel s povinným ručením u České pojišťovny jsou patrioti – nejvíce pojišťují škodovky

[Tisková zpráva] Mezi zeměmi střední a jihovýchodní Evropy se nacházejí zajímavé shody i rozdíly – odhalil to exkluzivní průzkum ČP.

Sdílet

Průzkum mezi sesterskými pojišťovnami v rámci mezinárodního holdingu, jehož je Česká pojišťovna součástí, odhalil řadu zajímavých shod i rozdílů. Z analýz dat České pojišťovny vyplývá, že motoristé, kteří mají u ní sjednané povinné ručení, jsou skutečnými patrioty – nejvíce si totiž pořizují a řídí vozy značky Škoda. Podobnou oblíbenost Škodovek prokázala také data sesterské pojišťovny na Slovensku. Patriotizmus v počtu pojištěných vozů se pak projevuje i v kmeni pojišťovny v Srbsku, na kterém se vozy Zastava podílejí téměř dvaceti procenty.

Mezi nejčastěji pojišťovanými značkami vozů na povinné ručení u ČP se hned po mladoboleslavské Škodě objevily bez většího překvapení hlavně německé a francouzské automobily. Druhou příčku sice obsadil Ford, následuje však Volkswagen, Renault a top pětku uzavírá Peugeot. Průměrný věk vozů pojištěných na povinné ručení u České pojišťovny dosahuje 12,7 let, to je o celý rok méně než je aktuální průměrný věk vozidel registrovaných v celé České republice (13,7 let). Mezi zeměmi střední a jihovýchodní Evropy jsou patrné zajímavé rozdíly. Nejvyšší průměrný věk pojištěných vozidel v kmeni hlásí sesterské pojišťovny v Srbku (v průměru 24 let) a také v Bulharsku (15 let). Nejmladší vozy evidují naopak sesterské pojišťovny na Slovensku a ve Slovinsku (shodně 8 let).

Nejvyšší frekvenci škod vůči počtu pojištěných vozidel eviduje Česká pojišťovna z povinného ručení u luxusních vozů značek Mercedes, BMW, Audi, Honda a Volkswagen. Téměř shodně jsou na tom také dle dat sesterské pojišťovny v Maďarsku. Rozmanité výsledky naopak vykazují všechny ostatní země ve srovnání. V Top 5 značek s nejvyšší frekvencí škod vůči počtu pojištěných vozidel se například v Polsku a ve Slovinsku objevuje Land Rover. V Bulharsku naopak sesterská pojišťovna eviduje mezi největšími „karambolisty“ poněkud překvapivě majitele městských vozítek Smart. Často bourají také řidiči Dacií (například v Bulharsku, Polsku nebo v Rumunsku).

POVINNÉ RUČENÍ – POJIŠTĚNÉ VS. BOURAJÍCÍ ZNAČKY AUTOMOBILŮ

TOP 3 nejčastěji pojištěné značky

TOP 3 značky s nejvyšší frekvencí škod vůči počtu pojištěných vozidel

Česko

Škoda

Ford

VW

Mercedes-Benz

BMW

Audi

Bulharsko

Opel

VW

Ford

Smart

SsangYong

Dacia

Chorvatsko

VW

Opel

Renault

Mitsubishi

Hyundai

Alfa Romeo

Maďarsko

Opel

Suzuki

VW

BMW

Audi

Mercedes-Benz

Polsko

Fiat

VW

Opel

Land Rover

Chrysler

Dacia

Rumunsko

VW

Dacia

Škoda

VW

Dacia

Škoda

Slovensko

Škoda

VW

Renault

VW

Renault

Citroën

Slovinsko

Renault

VW

Opel

Land Rover

Honda

Alfa Romeo

Srbsko

Zastava

VW

Renault

Zastava

VW

Opel

Zdroj: pojišťovny Generali PPF Holdingu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).