Hlavní navigace

Problémy na pražském letišti pokračují; lety ČSA mají zpoždění, některé musely být zrušeny

Problémy na pražském letišti pokračují. České aerolinie musely v průběhu dnešního dne zrušit dalších 15 letů. Řada linek má mnohahodinová zpoždění. Stav odbavovací plochy stále neumožňuje, aby letadla mohla být bez problémů v požadovaných časech přistavována k odbavení.

Sdílet

Letiště Praha zastavilo provoz kvůli sněhové kalamitě ve středu ve 3:35 hodin ráno. Uzavírku postupně prodlužovalo až do 9:00 hodin dnešního dopoledne. Celkem tak bylo letiště uzavřeno téměř 30 hodin. ČSA byly nuceny zrušit ve středu 90 letů a dalších osm dnes dopoledne. Po otevření letiště ale ČSA musely postupně zrušit ještě dalších sedm letů. Řada letadel má tří až čtyřhodinová zpoždění. V současnosti se nejdelší zpoždění týkají linek do Oděsy, Vilniusu, Rigy či Moskvy, které měly odlétat kolem 11 hodiny dopoledne. Vzhledem k současné situaci na provozních plochách letiště lze předpokládat, že zpoždění letů budou pokračovat a ČSA budou ještě některé další lety nuceny zcela zrušit.

Uzavření letiště na více než 30 hodin se zatím projevilo v tržbách Českých aerolinií výpadkem v řádu 30 milionů korun. Vyčísleny zatím nejsou zvýšené náklady například na ubytování posádek a cestujících nebo na přepravu cestujících autobusy z Bratislavy a Brna z odkloněných linek.

Více informací o odletech mohou cestující získat na bezplatné telefonní lince Kontaktního centra ČSA 800 310 310. Pro volání ze zahraničí je k dispozici telefonní linka +420 239 007 007. Informace o konkrétních letech najdou cestující také na internetové stránce www.czechairlines.com v sekci Online odlety a přílety. Cestujícím ze zrušených letů ČSA nabízely překnihování zdarma na pozdější odlety nebo vrácení peněz za letenku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).