Hlavní navigace

Leťte s easyJetem podpořit naše fotbalisty

12. června v 18:00 to všechno začne: ČR versus USA na stadiónu v Gelsenkirchenu

Sdílet

Fotbalové mistrovství světa 2006 se bude konat celkem na 12 stadiónech po celém Německu. Ruka nejslavnějšího fotbalisty světa Pelého rozhodla o tom, že družstvo České republiky se na mistrovství utká ve skupině E s Itálií, Ghanou a Spojenými státy. A právě zápas ČR versus USA bude na programu jako první. Den „D“ je 12. června, 18 hodin, stadion Arena Auf Schalke – Gelsenkirchen. Poleťte i vy podpořit náš tým. S easyJet zaplatíte za zpáteční cestu jen 2725Kč, pokud si uděláte rezervaci na stránkách www.easyjet.com ještě dnes. Cesta na fotbal s easyJet je nejenom cenově, ale také časově nejvýhodnější – podívejte se na následující srovnání cestovních nákladů.

Srovnání cestovních nákladů
Praha – Dortmund a zpět easyJet Ostatní aerolinie Vlakem ČD + Deutsche Bahn Autem Audi A4
Náklady 2 725 Kč včetně letištních poplatků 20 440Kč bez letištních poplatků Lufthansa přibližně 6 156 Kč Přibližně 4 938 Kč
Doba cesty 2×1hod. 15min. 2×5hod. 30min. přestup ve Frankfurtu 2×8hod. 33min. 2×7hod. 20min.

Poznámka: Všechny ceny letenek a vlakových jízdenek byly zjištěny provedením testovací rezervace dne 9. května 2006 a při stanovování výše cestovních nákladů bylo použito kurzových sazeb a průměrných cen benzínu k témuž dni.

A jak se fanoušci dostanou z letiště na stadion?

Arena Auf Schalke – Gelsenkirchen (kapacita 58,000) Stadion Gelsenkirchen se nachází 53 km od Dortmundu. Z letiště je nejlepší jet autobusem na dortmundské hlavní nádraží (přibližně 25 minut cesty, cena 5 euro), odkud pak jezdí do Gelsenkirchenu pětkrát za hodinu vlak. Cesta vlakem trvá asi 40 minut (resp. 20 minut vysokorychlostním ICE).

Dortmund – kam za zábavou

Dortmund, šesté největší německé město, se těší neobyčejné kulturní reputaci a dokáže nabídnout vše k tomu, aby se výlet do města proměnil v úžasný zážitek: čtvrť Fletch Bizzel nabídne divadla, kluby, restaurace i umělecké galerie, které proměnily někdejší průmyslovou čtvrť k nepoznání. Koncertní síň vestfálské filharmonie, Konzerthaus, otevřená v září 2002, činí z Dortmundu významné město na mezinárodní hudební scéně.

Hohensyburg Casino je jedním z nejmodernějších a nejúspěšnějších kasin v Evropě a je rájem pro všechny milovníky hazardních her. Hrací automaty v Las Vegas World vybízejí návštěvníky, aby zkusili své štěstí. Pro vyznavače tradičnějších forem hazardu tu je 35 stolů, kde lze zasednout k ruletě, blackjacku nebo baccaratu.

Pokud dáváte přednost útulnější atmosféře, není nic snazšího než se zastavit v některé z nesčetných hospůdek. Ostatně obyvatelé Dortmundu nejsou jen odborníci na fotbal, ale i hrdí pokračovatelé vestfálské pivní tradice. Rovněž lze relaxovat v některé ze „zelených oáz“: Dortmund je město s rozsáhlými lesíky, loukami a parky, které pokrývají téměř polovinu z 280 kilometrů čtverečních rozlohy města. Bohatá městská zeleň nabízí skvělé příležitosti k rekreaci. Nádherná růžová zahrada s více než třemi tisícovkami různých odrůd růží je jednou ze slavných atrakcí Vestfálského parku. Stejně tak lze pohodlně relaxovat na dostihovém závodišti Wambel nebo v Dortmundské zoo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).