Hlavní navigace

Ladislav Bartoníček řídí zahraniční expanzi pojišťovací větve PPF, ČP bude mít nového generálního ředitele

Praha (25. září 2006) – Na začátku října letošního roku dojde ke změně v řízení pojišťovacích aktivit v rámci skupiny PPF. Ladislav Bartoníček se bude kromě pozice předsedy představenstva České pojišťovny věnovat strategickému rozvoji nově vytvářeného mezinárodního pojišťovacího holdingu zastřešujícího aktivity PPF v oblasti pojišťovnictví, penzijního připojištění, správy aktiv a kolektivního investování. Novým generálním ředitelem největší tuzemské pojišťovny se k 1.10.2006 stane Lard Friese (43).

Sdílet

Holding, který bude sídlit v Nizozemí, zastřeší aktivity skupiny PPF v České republice, na Slovensku, Kypru, Rusku, Ukrajině a v Kazachstánu. Mimo České pojišťovny bude řídit aktivity Penzijního fondu ČP, investiční společnosti ČP Invest, ČP Zdraví, PPF Asset Management a zahraničních firem ČP Slovensko, ČP Rusko, ČP Ukrajina, CP Reinsurance Company a připravované pojišťovny ČP Kazachstán. Nové uspořádání skupiny je přípravou na chystanou expanzi do dalších zemí střední a východní Evropy.

Ladislav Bartoníček opouští pozici generálního ředitele ČP po více než desetiletém úspěšném působení. Z České pojišťovny se za tu dobu stala moderní a efektivní finanční společnost evropské úrovně. Pan Bartoníček bude řídit nově vznikající holdingovou společnost, která zastřeší veškeré aktivity skupiny PPF v oblasti pojišťovnictví, penzijního připojištění, správy aktiv a kolektivního investování. „S Českou pojišťovnou se v žádném případě neloučím, i nadále zůstávám v pozici předsedy představenstva a budu zodpovědný za tvorbu a realizaci celkové strategie ČP,“ upřesnil Bartoníček. „Mým cílem je využít know-how a kapacity celé finanční skupiny České pojišťovny na rychle rostoucích východoevropských trzích,“ dodal.

Lard Friese 15 let působil v mezinárodních pojišťovacích skupinách NOG a AEGON. Naposledy pracoval od roku 2003 jako Senior Vice President společnosti ACNielsen Europe, která je největším světovým poskytovatelem marketingových informací a průzkumů trhu. V letech 2001 až 2003 řídil zastoupení pojišťovny AEGON v Japonsku, předtím byl v nizozemské centrále této firmy nejvyšším přestavitelem zodpovědným za životní pojištění a penzijní připojištění. „Po prvním seznámení s Českou pojišťovnou jsem velmi příjemně překvapen kvalitou služeb poskytovaných klientům a sílou její značky,“ uvedl Friese. „Žádná úspěšná firma nicméně nemůže zůstat stát na místě a pokud se chce ČP rozvíjet ve stále silnějším konkurenčním prostředí na mezinárodním trhu, čeká ji ještě hodně práce, což chápu jako velkou výzvu, na kterou se těším,“ dodal. Lard Friese je holandské národnosti, je ženatý a má 3 syny. Do ČR přichází ze svého stávajícího působiště v belgickém Bruselu.

Česká pojišťovna je největší domácí pojišťovací ústav, jejíž celkový tržní podíl na konci roku 2005 dosahoval 36 procent. Pojišťovna spravuje více než 13 milionů pojistných smluv. V soutěži Pojišťovna roku 2005 pořádané společností Fincentrum získala ČP na základě výsledků hlasování odborné poroty již podruhé v řadě první místo. Česká pojišťovna má základní kapitál 4 miliardy korun a patří do mezinárodní finanční skupiny PPF, která úspěšně spravuje aktiva v hodnotě přibližně 220 mld. Kč. Jediným akcionářem České pojišťovny je společnost PPF Group N.V.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).