Hlavní navigace

Kroupy klientům Kooperativy způsobily škody již za 350 milionů Kč

[Tisková zpráva] A stále rostou. V průběhu dnešního dne nám klienti hlásili zejména poškozené automobily, těch přibylo téměř 800.

Sdílet

Do této chvíle klienti Kooperativě nahlásili přes 6100 škod, z toho 4400 automobilů a 1650 škod na nemovitostech. Jejich celková výše se již vyšplhala k částce 350 milionů Kč. 

Očekáváme, že škody budou přibývat ještě v průběhu příštího týdne, až se lidé vrátí z dovolených. Celkově se může jednat až o 10 000 škod v celkové výši okolo 500 milionů Kč. Klienti mají možnost nahlásit své škody i v průběhu víkendu.

U automobilů se nejčastěji jedná o poškozené karoserie, rozbitá okna nebo i světla. Bohužel v některých případech se jedná o totální škodu, protože částka za opravu vozu by přesáhla jeho současnou cenu. V případě domů klienti nejčastěji hlásí poškozené střechy a rozbitá okna.

Nejvíce škod evidujeme z Prahy, zejména okolí Krče. Ve středních Čechách krupobití nejvíce zasáhlo naše klienty v Mělníku a jeho okolí. Postiženy byli ale i severní Čechy, škody téměř za 1, 4 milionu registrujeme na Litoměřicku, na Děčínsku bouřka napáchala škody za 1,2 milionu Kč.  


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).