Hlavní navigace

Kooperativa nabízí speciální zvýhodněný program pro občany se zdravotním postižením

Kooperativa připravila na českém trhu unikátní program pojistných produktů se zvýhodněnými sazbami a podmínkami tak, aby co nejvíce vyhovovaly reálným potřebám lidí se zdravotním postižením. "Základní filozofií pojišťovny je podat pomocnou ruku klientům v nesnázích. Vyjít vstříc našim handikepovaným spoluobčanům je v tomto smyslu zcela logický krok a k podnikání silných a úspěšných firem kdekoli ve světě takováto činnost patří," konstatoval člen představenstva Kooperativy Martin Diviš.

Sdílet

V pojištění motorových vozidel se jedná o slevu 10 % na povinné ručení a to navíc vedle bonusu, který klientovi náleží a k tomu zdarma rozířené asistenční služby na území České republiky i v zahraničí. V pojištění domácnosti získají držitelé průkazu ZTP a ZTP – P slevu 10 % z ročního pojistného, navíc invalidní vozík nebo jiné rehabilitační nebo zdravotní pomůcky budou pojištěny nejen v bytě, jeho příslušenství, společných nebytových prostorách budovy, ale i mimo tyto prostory na území celé České republiky a to proti škodám vzniklým prostou krádeží nebo nezjištěným vandalem. Další výhody se vztahují k pojištění vodicího nebo asistenčního psa, dopravních mechanismů připojených k budově, které slouží pro usnadnění přístupu pojištěného do jeho bytu (pohyblivá plošina, individuální výtah apod.) U pojištění nemovitosti získá držitel průkazu ZTP a ZTP – P slevu 10 % z ročního pojistného a v produktu pojištění odpovědnosti zaměstnance za škodu způsobenou zaměstnavateli získá cenové zvýhodnění ve výši 15 % z ročního pojistného. Kompletní podmínky programu je možno získat na www.koop.cz, zelené lince 800 105 105 či v obchodních místech Kooperativy. „Vstřícnost Kooperativy si velmi ceníme – nejde totiž jen o zvýhodněné produkty a podporu dalších projektů, ale jde o dlouhodobé komplexní vytvoření přátelského prostředí pro postižené,“ uvedl předseda Národní rady zdravotně postižených ČR Václav Krása.

NRZP ČR vznikla v roce 2000 dohodou organizací občanů se zdravotním postižením a v současné době je největším a nejreprezenta­tivnějším zástupcem organizací osob se zdravotním postižením v České republice. Aktuálně sdružuje 99 členských organizací, které zastupují téměř 300 000 občanů se zdravotním postižením. NRZP ČR je hlavním poradním orgánem Vládního výboru pro zdravotně postižené občany a zastupuje občany se zdravotním postižením v dalších významných organizacích. Je rovněž členem několika mezinárodních organizací. NRZP ČR má celostátní působnost s krajskými organizačními jednotkami. V České republice žije více než 1 milion občanů se zdravotním postižením, což představuje téměř 10 % z celkového počtu obyvatel.

Kooperativa, pojišťovna, a. s., je druhou největší pojišťovnou v ČR. V současné době má více než 300 obchodních míst a produkty Kooperativy lze sjednat i v pobočkách České spořitelny. Klientům je k dispozici dále několik tisíc externích spolupracovníků, nonstop zelená linka 800 105 105 a internetové stránky www.koop.cz. Firma má základní kapitál 2,8 miliardy Kč. V loňském roce zvýšila předepsané pojistné o 9,8 procenta na 26,5 miliardy Kč, což je s výrazným náskokem největší přírůstek pojistného na českém trhu. Rekordního výsledku dosáhla Kooperativa rovněž v oblasti zisku, jehož výše před zdaněním činila za loňský rok 1 304 milionů korun – v meziročním srovnání o 70 procent více.

Kooperativa je součástí jedné z největších evropských pojišťovacích skupi Vienna Insurance Group, která loni získala od prestižní agentury Standard & Poor´s rating A+ se stabilním výhledem. Koncern zaujímá v současnosti první či druhou pozici na trzích v Rakousku, v České republice, na Slovensku a v Rumunsku. K dalším klíčovým trhům náleží Polsko, Maďarsko, Chorvatsko, Srbsko a Černá Hora a Bulharsko. Dále je skupina zastoupena v Bělorusku, na Ukrajině, v Německu, v Lichtenštejnsku, v Itálii a ve Slovinsku. Žádný jiný pojišťovací koncern do takové míry prostor zemí střední a východní Evropy nepokrývá.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).