Hlavní navigace

Kooperativa 'kryje záda' vojákům a humanitárním pracovníkům ve válečných zónách: Nové pojištění pro extrémní riziko je v nabídce od srpna

[Tisková zpráva] Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group uvedla na trh pojištění pro české občany, kteří jsou vysíláni do zahraničních misí v nejrizikovějších oblastech světa.

Sdílet

Speciální pojištění poskytuje progresivní plnění za trvalé následky úrazu a počítá i s rizikem smrti následkem úrazu v oblastech jako jsou Afghánistán, Súdán, Kongo a další. Pojištění je určeno pro příslušníky a zaměstnance ozbrojených sil a sborů, pracovníky vládních institucí, nevládních organizací i soukromého sektoru.

 „Pracovně je nazýváme účastníci zahraničních misí. Jde o širokou skupinu osob, od vojáků Armády ČR na zahraniční misi, přes dělníky na montáži až po novináře či pracovníky nevládní humanitární organizace,“ vysvětluje spolutvůrce projektu, manažer pro klíčové projekty Kooperativy Viktor Podloucký. „Slogan pojištění ‚Kryjeme vám záda‘ hovoří jasně. Je to nestandardní  pojišťovací produkt pro extrémní situace,“ dodává. „Málokdo si přitom uvědomuje, že vojáci nebo pracovníci rekonstrukčních a humanitárních týmů působící v zahraničních misích vlastně kryjí záda nám. Každý z nich se svým způsobem snaží vrátit do místa svého působení normální mírový život a brání tomu, aby se regionální nestabilita přenesla ve formě terorismu či jiné kriminality do dalších zemí světa, včetně naší vlasti,“ vysvětluje filozofii Kooperativy Viktor Podloucký.

Pojištění je možné sjednat jako součást univerzálního životního pojištění PERSPEKTIVA nebo samostatně jako krátkodobé úrazové pojištění MISE. „Oba tyto pojistné programy jdou zcela vědomě daleko za rámec obvyklých pojistných rizik, na které jsou pojišťovny ochotny přistoupit,“ upozorňuje Viktor Podloucký.

Při pobytu ve válečných zónách nelze nebezpečí předvídat, mnohdy ani odvrátit. Kooperativa je jednou z prvních pojišťoven, která se systémově tímto nestandardním projektem přihlásila k potřebám českých občanů, kteří i za cenu obrovského osobního rizika, tisíce kilometrů od domova, plní své poslání.

Vzhledem ke specifikům pojištění MISE se pojišťovna Kooperativa rozhodla v oblasti marketingové podpory a prodeje spolupracovat se specializovanou společností HARPAG. „Ve spolupráci s Kooperativou dáme o produktu vědět všem, kterým je určen,“ podotýká Vladan Hátle, ředitel společnosti HARPAG, a dodává: „Pojišťovací služba pro vojáky a humanitární pracovníky v misích je pro nás vysoce prestižní záležitost.“

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).