Hlavní navigace

„Koncepci komunikace a prezentace předsednictví ČR v Radě EU“ schválil vládní Výbor pro Evropskou unii na svém dnešním zasedání.

Vládní Výbor pro Evropskou unii na svém posledním jednání před letními prázdninami schválil materiál „Koncepce komunikace a prezentace předsednictví ČR v Radě EU“, kterou výboru předložil místopředseda vlády pro evropské záležitosti Alexandr Vondra.

Sdílet

„Koncepce komunikace a prezentace ČR v Radě EU“ (celý text je k dispozici na www.eu.vlada.cz) definuje principy, cíle a nástroje komunikace a cílové skupiny, na něž bude komunikace a prezentace v rámci předsednictví ČR v Radě EU zaměřená. Materiál rovněž stanovuje rozdělení kompetencí mezi resorty a způsob vzájemné koordinace.

„Koncepce komunikace a prezentace ČR v Radě EU“ zahrnuje i předběžný časový harmonogram aktivit, které budou probíhat během čtyř fází – fáze přípravné (červen-prosinec 2007), zahřívací (leden-prosinec 2008), horké (leden-červen 2009) a následné (červenec-prosinec 2009).

Realizaci schváleného materiálu zajistí všechny resorty v koordinaci s Útvarem místopředsedy vlády pro evropské záležitosti. Finanční zajištění „Koncepce komunikace a prezentace předsednictví ČR v Radě EU“ je součástí materiálu přijatého usnesením vlády České republiky č. 741 ze dne 27. června 2007.

Vládní Výbor pro EU na svém jednání dále schválil materiál „Vyhodnocení koordinační činnosti místopředsedy vlády pro evropské záležitosti během dosavadních příprav na předsednictví ČR v Radě EU“ o stavu příprav na české předsednictví v Radě Evropské unie v roce 2009 (celý text naleznete na www.eu.vlada.cz), který shrnuje dosavadní kroky učiněné v rámci obsahové a organizační přípravy předsednictví ČR v Radě EU v klíčových oblastech během 1. pololetí 2007.

Dále vládní Výbor pro EU vzal na vědomí materiály „Informace o průběhu Evropské rady“ a „Informace o prioritách portugalského předsednictví v Radě EU“.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).