Hlavní navigace

Komerční banka finančně podpoří vybrané práce studentů

Praha, 1.listopadu 2003 - Komerční banka finančně podpoří ve spolupráci s CEFRES (Francouzský ústav pro výzkum ve společenských vědách) vybrané práce českých studentů, zaměřené na oblast ekonomie, bankovnictví a finančnictví. Studenti, kteří projeví zájem o získání stipendia, musejí být zapsáni v doktorandském nebo magisterském studiu a musejí se přihlásit do soutěže vypsané CEFRES. Konkrétně se jedná o konkurz na tři stipendia vypsaná na akademický rok 2003/2004. Roční stipendium ve výši 75.000 korun na osobu bude vypláceno od října letošního roku do konce června roku 2004. Studentské práce mohou být do soutěže předkládány v jazyce francouzském nebo českém. Výběrová komise bude sestavena k tomuto účelu, a to ze specialistů v oblasti společenských věd, zejména ekonomie.

Sdílet

Finanční prostředky určené na tato stipendia, která CEFRES studentům vyplatí, budou v plné výši poskytnuty Komerční bankou. Jak uvedl ředitel Komunikace KB Miloš Adámek Tento projekt je dalším v řadě projektů podpory vzdělávání, kterou banka vnímá jako velmi důležitou a považuje ji za významnou součást své sponzorské strategie.

„Je třeba uvítat iniciativu KB nabídnout třem českým, francouzsky mluvícím, doktorandům, kteří se zabývají ekonomickou problematikou stipendia, která jim umožní rozvíjet v CEFRES ve velmi dobrých podmínkách výzkumnou práci. Představuje to důkaz, že ekonomický a vědecký svět může vystavět mosty k dosažení společných cílů, je to rovněž příspěvek ke zkvalitnění francouzsko-českých vztahů.“ Dodává ředitel CEFRES Prof. Dr. Georges Mink.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).