Hlavní navigace

Každý desátý kamion platí mýto prostřednictvím CCS

Již sedm tisíc těžkotonážních vozidel – kamionů, cisteren, autobusů a podobně využívá k úhradě mýta v České republice specializovanou kartu CCS Toll, kterou uvedla na trh v listopadu 2006 CCS Česká společnost pro platební karty a.s. Kartu CCS Toll si zvolilo již 1 200 firem z celé České republiky i Slovenska a 90 % z nich využívá rychlou a pohodlnou metodu následného placení.

Doba čtení: 1 minuta

Ze zhruba 70 tisíc automobilů, které byly ke konci března do mýtného systému zaregistrovány, 7 tisíc využívá kartu CCS Toll, což považujeme vzhledem k velké konkurenci tankovacích a platebních karet za náš velký úspěch, uvádí Hana Ševčíková, ředitelka úseku služeb zákazníkům CCS České společnosti pro platební karty a.s.

90 % našich firemních zákazníků využívá možnost následného placení. V prvních týdnech provozu mýtného systému řidiče zdržovaly osobní návštěvy distribučních a kontaktních míst. Díky „virtuální“ kartě CCS Toll tam již nemusí zajíždět a dostanou se tak k cíli rychleji. Jestliže se firma rozhodne pro placení mýta prostřednictvím karty CCS Toll, nemusí vyřizovat bankovní záruku a převody peněz za mýtné poplatky automaticky obstarává CCS. Na základě elektronických dat z mýtného systému příslušné částky inkasujeme z bankovního účtu zákazníka, který pravidelně jednou měsíčně obdrží přehledné vyúčtování včetně daňového dokladu. Kartu CCS Toll je možné využít také při odběru a vracení palubních jednotek, u dodatečných změn registrovaných údajů o firemních vozech a podobně.

Vystavení karty CCS Toll je zdarma. K jejímu získání stačí zákazníkovi vyplnit jednoduchou objednávku, která je ke stažení na našich internetových stránkách www.ccs.cz. Karta CCS Toll je dle přání zákazníka vystavena buď na jméno společnosti, na SPZ vozidla nebo jako univerzální, a stačí mít pouze jednu pro všechna firemní vozidla, dodává Ševčíková.